Программой “Доступні ліки” воспользовались уже 1 млн 640 тис украинцев

09.12.2019 14:41   -
Автор:
Купівля ліків – є основною витратною частиною бюждету українців, це констатують в Мінохорони хдоров"я. Тому переконані, що програма “Доступні ліки”, яка передбачає придбання медпрепаратів безоплатно або із незначною доплатою, повинна не тільки продовжуватися, а й удосконалюватися. Адже за статистикою в Україні щодня до неї вперше долучаються близько 5 тисяч пацієнтів, які звертаючись до свого лікаря, отримують електронний рецепт на пільгову купівлю ліків.
 
Програмою “Доступні ліки” вже скористалися близько 1 млн 640 тисяч українців. Значно зросла їхня кількість протягом останніх місяців – приріст близько 300 тисяч пацієнтів. Найбільший приріст спостерігається у Дніпропетровській та Харківській областях. Один пацієнт, який є учасником програми, отримав уже в середньому 5 рецептів. Є пацієнти, які користуються постійно, і отримали вже й 20 рецептів за трьома групами захворювань. 
 
Такий попит, вважають фахівці, вимагає і розширення мережі аптечних закладів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”. На сьогоні до відпуску медикаметів за електронними рецептами залучені вже 36 % аптек. Майже вдвічі за останні півроку їх кількість зросла і у сільській місцевості. І представники аптечного бізнесу обіцяють на цьому не зупинятися.
 
Ми готові включатися у державні програми щодо підвищення доступу ліків. Вважаємо, що слід розширити державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Ми готові відкривати нові аптеки – і навіть у збиток – для того, щоб полегшити доступ лікарських засобів до пацієнтів. Це дуже важливо, зокрема, для паліативних хворих.
 
Завдяки програмі "доступні ліки" найбільш соціально незахищені українці мають можливість проходити безперервне лікування при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабету ІІ типу з мінімальним навантаженням на власний гаманець. А впровадження електронного рецепту дає змогу контролювати відпуск медпрепаратів і унеможливлює їх фальсифікацію.