Профилактика гриппа

31.10.2012 19:08   -
Автор:

У міській СЕС заспокоюють: грипу у Харкові поки немає. Ситуація з рівнем захворюваності- стабільна.

Людмила Клещар завідувач епідеміологічного відділення міської СЕС

-Еженедельный мониторинг проводим и по прошлой неделе, которая была и закончилась- у нас зарегистрировано по окончательным диагнозам восемьсот восемьдесят пять человек за неделю. Это в два раза ниже среднесезонного уровня, который расчитан на наших покателях. И в шесть раз ниже эпидемического порога.

Але після зниження температури, -каже Людмила Клещар, ситуація може змінитись. Цьогоріч медики очікують два нових штами грипу, а також вірус "Каліфорнія". Його українці вже пережили. А от нові форми невідомо як впливатимуть на стан організму. Тому медики радять, поки ще є час- вакцинуватись.

Андрій Валянський лікар-імунолог

-Стопроцентной эфективности нет ни у одной вакцины. Единственное, есть такое заблуждение, вот человек провакцинировался и заболевает, потом какая-то простуда, вирусная, бактериальная, мы не знаем. И говорит: вакцина не помогла. Вакцина только против одной инфекции, только против гриппа. То есть все остальные инфекции вирусные они могут быть.

Тому, -каже фахівець, люди не поспішають вакцинуватись. Але на сьогодні це єдиний спосіб захистити себе від грипу. Вакцина нині у місті вже є. Коштує вона від дев"яноста гривень. Якщо купувати в аптеках, то необхідно дотриматись усіх правил транспортування ін"єкції. Її температура має бути незмінною і становити 8 градусів. Тому в аптеку — із термовалізою.  

Ірина Лаптій лікар-пульмонолог міської студентської лікарні

-Население должно знать и уже пройдя вот этот вот грипп эпидемический, который калифорнийский, что антибиотики не действуют на вирусы, на грипп. Вообще любые антибиотики они не действуют на вирусы. Есть только осложнения бактериальные, в частности пневмония- осложнение именно при гриппе, только тогда в том случаи антибиотики назначаются.

Тому якщо з"явились перші ознаки ГРВІ, необхідно прийти на консультацію до лікаря. У випадку ознак саме грипу, аналізи повинні підтвердити в СЕС. У домашніх умовах медики радять вживати побільше свіжих вітамінів, провітрювати приміщення, слідкувати за особистою гігієною. І намагатися менше бувати в колективах під час спалаху хвороби. Сплеск кількості захворілих лікарі чекають у кінці листопада, на початку грудня.

Євгенія Кутнова, Сергій Перець.Харьковские Известия