Проблемы в сфере ЖКХ. Методы решения по-харьковски

01.11.2014 15:50   -
Автор:

Сфера житлово-комунального господарства. Саме тут, визнають фахівці, криється більшість проблем всіх без виключення великих міст та невеличких українських селищ. Наприклад, в місті Красноград, що на Харківщині, найболючіше питання пов"язане з питною водою. Вона задорога, зізнається тамтешній міський голова. Та на цьому перелік труднощів не закінчується.

Володимир Максим Красноградський міський голова

Это проблемы ОСББ, это взаимоотношения людей с нашими монополистами, это проблемы благоустройства, начиная от клумб, деревьев, кронирования деревьев, это проблемы дорог.

І вирішити подібні проблеми силами комунальників на місцях сьогодні просто неможливо. Адже Закон України, що регулює якість надання цих послуг недосконалий.

Ярослав Рабошук аналітик "Асоціації міст України"

Це пов"язано з утриманням внутрішньо-будинкових мереж. В окремих містах вони утримувалися на балансах ЖЕКів, а на сьогоднішній день їх, в силу Закону, змусили, щоб утримання цих внутрішньо-будинкових мереж виконувалися безпосередньо водоканалами або теплогенеруючими підприємствами, так званими виробниками послуг. Відповідно, не врегульовані певні підзаконні правові акти, які створюють незручності саме в організації роботи, саме в організації якісного надання послуг.

Двічі на рік представники "Асоціації міст України" збираються разом, щоб ці проблеми обговорити та знайти шляхи вирішення. Цього разу, кажуть, обрали Харків, адже саме Перша столиця є лідером в якості надаваних послуг у сфері ЖКГ, благоустрої та енергоефективності серед великих міст України.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

Мы делаем километры наружного освещения, применяем только высоколиквидные энергосберегающие технологии. Сегодня Харьков — это процветающий город. Мы каждый год вводим новые парки, скверы, благоустраиваем набережные, делаем много, чтобы харьковчане по-настоящему жили в европейском благоустроенном, а самое главное — безопасном городе.

Щоб довести, що це не пусті слова, гостям з Чернівців, Києва, Житомира та невеликих міст Харківської області демонструють комунальні об"єкти, які за останні роки Харкову вдалося або відновити, або побудувати з нуля. Серед них — парк ім. Горького, а також Центральний ринок.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

Удалось городской власти сделать так, чтобы у собственников рынков появилось сознание, что они не только пришли зарабатывать деньги, но и вкладывать их в благоустройство. Я всегда говорил и говорить буду — если красивый рынок, красивая территория, то на него и ходить приятно.

Коли мова заходить про енергоефективність, гостям міста демонструють одну з оновлених котелень Київського району. Замість старого зношеного тут встановили новий котел з високим коефіцієнтом корисної дії.

Євген Зінченко головний інженер КП "Харківські теплові мережі"

Котел водогрейный, модульный, с утилизацией уходящих газов. Этот котел работает как наиболее экономичный в беспрерывном режиме, обеспечивая летом горячую воду, а зимой участвуя в частичном покрытии отопительной нагрузки.

Таке обладнання поступово встановлюють в усіх міських котельнях. До того ж аби не було зривів ні у плані підключення до теплопостачання, ні в самому процесі обігріву помешкань харків"ян, у міських багатоповерхівках тепловики встановлюють сучасні індивідуальні теплопункти. Вони, за словами фахівціів, і безпечні, і енергоефективні.

Євген Зінченко головний інженер КП "Харківські теплові мережі"

Мы ищем пути экономии, уменьшения затратной части, себестоимости ради того, чтобы как-то удерживать тарифы и не допускать его, как любят говорить, взвинчивания.

Побачене в Харкові керманичів українських міст вразило. Кажуть, неодмінно перейматимуть досвід Першої столиці.

Володимир Максим Красноградський міський голова

Я вижу, что такой котел энергоэффективный, который имеет 2 степени утилизации, вполне можно использовать и на территории своего города.

Проте, щоб вирішити всі проблеми у сфері ЖКГ в українських містах та селищах, переймати досвід замало. Тому члени "Асоціації міст України" вирішили — звертатимуться за допомогою до Києва.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

Я бы хотел, чтобы новое правительство, которое будет сформировано, вместе с "Ассоциацией городов Украины" привело в соответствие все законодательные акты, которые четко определяют полномочия городской и центральный органов власти. И тогда, поверьте, будет легко работать.