«Проблеми в Харкові серйозні». Ігор Терехов розповів про стан справ після удару шахедів по нафтобазі

15.03.2024 21:30   -

У Харкові – виїзне засідання комітету Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування. На обговоренні відразу декілька ключових питань. Екологічна ситуація, поводження з побутовими відходами та управління відходами після руйнації. Щодо екологічної ситуації, то в зв’язку з російською агресією, Харків зазнав колосальних наслідків. А нещодавно зіткнувся фактично з екологічною катастрофою через витік нафтопродуктів в довкілля у зв’язку з ворожою атакою по нафтобазі в Немишлянському районі. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ситуація щодо екологічних проблем, на жаль, загострилась. Загострилась вона тому, що Харків перебуває під постійними обстрілами. І, на жаль, ця остання, такі потужні вибухи, які пролунали, коли був прильот шахедів на нафтобазу, яка розташована поряд з житловими мікрорайонами, житловими будинками, а також річками. Що стосується річки Немишля, потім Харків, Лопань, Уди. Дійсно жахливі руйнації були. Перш за все це загиблі люди, загиблі родини. Ті проблеми, з якими ми зіткнулися після цього випадку, дуже серйозні. Це перш за все екологічні проблеми. Сьогодні ми працюємо з населенням відповідного району міста. Всі наші комунальні задіяні. Ми вже вивозимо ґрунт. Дуже багато ґрунту прийшлось вивести з вулиць цього мікрорайону. Крім цього цей ґрунт ми вивозимо з приватних домоволодінь. І завозимо новий ґрунт. І це колосальні затрати. Ми виділили кошти з нашого міського бюджету. Крім цього цей реагент , який нам потрібен, на жаль, ми купували тільки одну тону реагенту, бо він дуже дорогий.  Він коштує 237 гривень за кілограм. Нам потрібно сьогодні 100 тон такого реагенту. Він дуже корисний. Він дуже добре працює. Але такі величезні кошти ми сьогодні не маємо можливості виділити. Бо у нас дуже багато руйнацій, як ви розумієте. І тут нам потрібна допомога. І резервного фонду державного.

Руйнацій через ворожі обстріли зазнав у Дергачах і сміттєпереробний комплекс, що Харків планував запустити в роботу ще до повномасштабного вторгнення. Наслідки прильотів комунальне підприємство усунуло. Те, що там відбувається члени профільного комітету Верховної ради мали змогу побачити наживо, під час своєї робочої поїздки до Харкова. Цьому комплексу, кажуть в комітеті, аналогів в Україні поки немає.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Згідно інформації керівника комунального підприємства, наразі будівництво всього комплексу, де передбачене складування, переробка та виробництво електроенергії з біогазу,  готове на 97%. Але запускати його до роботи будуть поетапно. Розпочнуть з переробки полігонного газу, щоб виробляти електрику. Членам комітету проект, що Харків вже втілив в життя, подобається. Але, кажуть, не вистачає ще етапу сортування сміття на етапі збору від населення. В свою чергу планують приїхати на відкриття комплексу. Не виключають, що це може відбутись вже цього року.

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВР УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Безумовно, цей проект – він є інноваційним. Він є новітнім для нашої країни. Безумовно він є таким, на який можна орієнтуватися, але тим не менш в кожній області, в кожному місті свої особливості. Кожне місто є утворюючим і різного роду обсягів відходів, і  різною морфологією відходів, і різних проблем в подальшому сортуванні і захороненні. Тобто, безумовно, загальні принципи, загальні європейські принципи, принципи управління відходами, принципи запобігання захоронення відходів, надмірного захоронення відходів – вони мають зберігатися при всіх моделях. Моделях створення таких комплексів. Але те, що ці комплекси мають бути індивідуальними в різних містах нашої країни, це – безумовно. Я сподіваюсь, що такий приклад він буде запозичений іншими містами.

Тим часом, прогнозують в профільному комітеті, найближчим часом будують ухвалені відповідні законопроекти. Зараз вони в роботі. Саме вони мають врегулювати стан справ з сортуванням та захороненням сміття в країні. 

ОСТАННІ НОВИНИ