Про атаки росіян на Харків Ігор Терехов розказав американським медійникам (відео)

08.05.2024 12:57   -

Про посилення атак на Харків, яку ціль переслідують росіяни щодо українського міста-сусіда та тактику рашистських обстрілів. Харківський міський голова Ігор Терехов поспілкувався з американськими медійниками. Чергову хвилю масованих обстрілів Харків переживає вже ось останні більш ніж 5 місяців. Відповідно після серії чергових ракетних атак, місто стикається з дуже серйозними наслідками і викликами. Енергетична інфраструктура фактично зруйнована вщент.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ситуація серйозна, бо починаючи з кінця минулого року десь з 29 грудня ворог почав обстріли, дуже такі серйозні обстріли міста. 22 березня ворог зруйнував всю енергетичну інфраструктуру. Він ударив по ТЕЦам – зруйнував їх. Він ударив по трансформаторним підстанціям – теж зруйнував трансформаторні підстанції. На щастя вже були погодні умови, які дозволили відключити опалення. І заживили ми місто від інших міст України. Тому власної генерації енергетики у нас на жаль уже не має. Крім цього її дуже е вистачає сьогодні. І ми змушені були ввести графіки відключень в енергопостачанні. Сьогодні житлові будинки харків’ян, сьогодні виробництва, підприємці, ресторани, кафе, все працює по графікам відключень. Тому ситуація серйозна в плані енергетики, а від енергетики дуже багато залежить, як ви розумієте. І це виклик перед яким ми сьогодні стоїм.

Щодо тактики ракетних атак та обстрілів, наголосив мер, то росіяни протягом цих більш ніж 2 років її щоразу змінюють. Так, з перших місяців по Харкову гатили зі всіх видів зброї та авіації, відтак перейшли на ракетні атаки та БПЛА. Останні кілька місяців на додачу Харків нищать Керованими авіаційними бомбами, що запускають літаками з прикордоння рф.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Про тактику ведення бойових дій рашистів проти Харкова. Вони використовували проти Харкова завжди практично ракети типу С-300 так звані. Це була переважна більшість таких ракет С-300. Потім використовували Іскандери . Іскандер-М у тому числі. Зараз вони використовують перш за все це КАБи. І використовують звісно ШАХЕДи. КАБи вони спрямовують на житлові будинки і руйнації дуже серйозні. Цілеспрямовано стирають житлові будинки, стирають квартали, цілеспрямовано це роблять.

Цілеспрямовано і ведеться інформаційно-психологічна операція щодо загарбницьких планів відносно Харкова. На думку очільника міста своїми обстрілами, атаками, ІПСО та невпинним бажанням загарбати місто, рашисти просто прагнуть залякати харків’ян і якомога більше «стерти» прифронтовий Харків, нанісши йому колосальної шкоди та руйнацій.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я ж не можу сказати про їх плани сьогодні. Бо я їх не можу знати. Як я бачу, що вони все стверджували, що потрібно зробити так звану сіру зону. Але, знаєте, те що я бачу, я вже сказав і хочу ще раз сказати, що нам потрібно зробити так, щоб вони не змогли зробити з Харкова друге Алеппо. І це дуже важливо сьогодні. Бо у вихідні у Воскресний день – у святий день для всіх християн, коли ми відмічали Великдень – Пасху – вони зробили дуже потужний обстріл по житловим будинкам містян. Центральна частина міста, житлові будинки, жодного військового, жодного військового об’єкту там нема. Тому їх мета сьогодні залякати людей, щоб люди виїжджали з міста, щоб вони перетворювали місто – руйнували його постійно руйнували. Бо таких руйнацій, які є у нашому місті, в жодному місті сьогодні немає.

Як і у 2022-му так і в 2024 році, мер Харкова повторив американським журналістам, що здати і загарбати Харків ніхто не дозволить.

ОСТАННІ НОВИНИ