Президент Украины Владимир Зеленский подписал закон о «свободных пляжах»

20.11.2019 12:00   -
Автор:
Вільні пляжі. Президентом України Володимиром Зеленським було підписано законопроект, який забороняє обмежувати доступ людей до узбережжя річок, морів та інших водойм. Таке можливе, у разі, якщо йдеться про землі охоронних зон, санітарно захисних зон та зон особливого режиму використання земель. У будь-яких інших випадках не можна забороняти вільний доступ до водойм. 
 
Законопроект №0869
 
Якщо людина або організація не пускають на узбережжя або беруть гроші за доступ до узбережжя – це підстава для суду припинити право користування земельною ділянкою на узбережжі.
 
На узбережжі не можна будувати огорожі чи інші подібні конструкції, йдеться у документі. Якщо ж вони зведені, власник має демонтувати їх в продовж 10 днів після отримання письмової вимоги місцевих держадміністрацій чи виконавчого органу сільської чи міської ради. У разі не виконання – відповідні органи ухвалюють рішення про демонтаж за кошти власника огороджувальних споруд.
 
Законопроект №0869
 
В Адмінкодексі передбачили штрафи за порушення: 3400-6800 грн для особи і 6800-11900 грн для посадовців за обмеження безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя водойми. При повторному порушенні – 6800-11900 грн для особи і 11,9 -17 тис. грн для посадовця.