“Преследование Кернеса – это бартер, для того чтобы Антон Геращенко получил место в парламенте” – экс-супруга советника министра МВД

19.06.2018 16:02   -
Автор:
Київський райсуд Полтави. Слухання у справі міського голови Геннадія Кернеса та двох його охоронців. Адвокати мера викликають свідка – екс-дружину радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка – Вікторію Грецьку-Миргородську, яка перебувала з ним у шлюбі з 2003 по 2015 роки. Прокурори одразу протестують, мовляв її не було у списку. Однак суддя зачитує перелік, де є і її призвіще, та надає слово свідку. Питання, що ставлять адвокати мера, сторона обвинувачення теж опротестовує. Проте все ж сторона захисту наполягає, адже раніше Антон Геращенко вже давав неправдиві покази.
 
Юлія Плетньова адвокат Г.Кернеса 
 
Я также прошу вспомнить тот факт, что стороной защиты был установлен тот факт, что Геращенко по данному судебному делу, на стадии досудебного расследования был допрошен раньше, чем ведомости были внесены в ЕРДР, то есть Геращенко явлется лицом, которое имеет отношение к возбуждению данного уголовного производства, сопровождению его и, как сказала, Лидия Павловна Изовитова, что многочисленные его выступления, а также его заинтересованность по данному делу прослеживается в СМИ.
 
Вікторія Грецька-Миргородська розповідає, що у Антона Геращенка та нинішнього міністра внутрішніх справ, давні відносини. Саме Аваков призначив його на посаду голови Красноградської райадміністрації, однак згодом той став йому непотрібним. Аби знову потрапити до оточення Авакова, Геращенко вигадав схему кримінального переслідування Кернеса, яка і стала товаром обміну за посаду помічника міністра та місця в парламенті, розповіла свідок. 
 
Вікторія Грецька-Миргородська свідок 
 
Это не только основания для его назначения помощником, но это и также бартер для того, чтобы получить место в Верховную Раду. Антону было нужно максимально попасть в пул Арсена Борисовича. Для того, чтобы попасть в пул Арсена Борисовича – ему нужно было сделать какое-то важное событие, знаковое для Арсена Борисовича. Поскольку, как вы все знаете, Арсен Борисович не в самых хороших отношениях с Геннадией Адольфовичем и Антон Юрьевич тоже не в самых лучших отношениях, скажем так, в плохих отношениях, то это был самый оптимальный вариант. А поскольку Антон Юрьевич работал помощником у Геннадия Адольфовича аж пять лет, то для него эта кандидатура была наиболее интересна. Поэтому он рассуждал таким образом, дословно говорю: подергать тигра за усы, плюс мат добавляется, то все будет хорошо. Его задача была – придумать что-то, двадцать пятого он мне конкретно сказал, что у меня в голове уже родилась схема. Основная идея была – каким-то образом попиариться на фоне "Националя".
 
25 січня, говорить свідок, вона передала 5 тисяч доларів Антону Геращенко на Основі. Разом з ним були Андрій Васильєв та Сергій Ряполов. Кошти потрібні були, за словами Геращенко, для поїздки до Києва. І того дня, у день начеб-то замаху на потерпілих по справі, на Ряполову не було жодних слідів тілесних ушкоджень. 
 
Вікторія Грецька-Миргородська свідок 
 
Мы стояли во дворе, света там было предостаточно, свет был с окон. Он был одет в кожаную куртку с меховым воротником, они все такие были немножко странно веселое, майдановское состояние, повреждений никаких не было, все было в порядке, они стояли – вау, у нас все получилось. 
 
– Виктория Викторовна , если бы у Ряполова на тот момент был перелом переносицы, свежий, вы обратили внимание?
– Ну конечно, мы стояли на расстоянии вытянутой руки.
– Правильно ли я понимаю – что признаков телесных повреждений у Ряполова не было?
– Нет. 
 
Більше того, переконує Вікторія Грецька-Миргородьська, вже у лютому на прохання Геращенка вона відвозила родину Ряполова до Києва. Так нинішній радник міністра МВС хотів змоделювати ситуацію емоційного тиску. Самих потерпілих тримали на зйомній квартирі у Києві і, за словами свідка, це Антону Геращенко обходилось у великі гроші. Всю цю схему, ще раз підкреслила у суді Вікторія Грецька-Миргородська, її екс-чоловік провернув заради кар'єри, а потерпілих просто використав. 
 
Вікторія Грецька-Миргородська свідок 
 
Это человек, который ради карьеры пойдет на многие вещи, а еще он мастер делать подлянки, это его основной талант, мы это и так видим, публично. Он всегда любил за счет других людей строить свои выгоды.
 
Також у суді адвокати міського голови надали висновок судово-медичної експертизи. Фахівці досліджували перелом носу потерпілого. І, як з'ясувалось, травму він отримав вже далеко після начеб-то його побиття. 
 
Давід Валіахметов завідувач відділення судмедекспертизи потерпілих Київського міського клінічного бюро судмедекспертизи
 
За результатами аналізу наданої документації я дійшов висновку, що під час проведення цієї експертизи були отримані дані, які дозволяють спростовувати ймовірність утворення цього перелому у строк, вказаний у матеріалах цього кримінального провадження, тобто 25.01.2014 року 
 
Під час проведення судово-медичного огляду Ряполова 12.03.2014 року початок о 15:29 у нього на шкірних покравах та слизових оболонках не було виявлено будь-яких тілесних ушкоджень.
 
Крім того, сторона захисту надала суду ще два результати експертизи. Їх розлядатимуть на наступному судовому засіданні. Також адвокати мера наполягають перейти вже до іншої стадії судового процесу. 
 
Олександр Гунченко адвокат Г.Кернеса 
 
От своих свидетелей, их там несколько человек, мы готовы отказаться. Свидетели обвинения не являются категорически и сторона обвинения их доставить не может, что же мы должны делать? Следующая стадия судебного процесса – это судебные дебаты. Кроме всего прочего, у нас еще не допрошены наши обвиняемые. Если они пожелают дать показания суду – они их дадут, если не пожелают – это их право и судебное следствие в таком случае будет завершено.
 
Наступне слухання тепер відбудеться 25 червня.