Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні з робочим візитом у Харкові

13.08.2020 15:21   -
Автор:
На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві відбулася нарада під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. І одним з ключових питань була заборгованість з заробітної плати працівникам заводу. 
 
Сергій Іванов директор департаменту технічного обслуговування Харківського державного авіаційного виробничого підприємства
 
Задолженность по зарплате. Я могу сказать в цифрах. На сегодняшний день порядка 150 миллионов. Это начиная с 2014 года и так далее. Вчера выплачивали зарплату части работников предприятия за октябрь прошлого года. 
 
Працівники підприємства зазначають, що коштів не вистачає через відсутність замовлень. І про цю проблему вже повідомляли президенту Володимиру Зеленському. 
 
Сергій Іванов директор департаменту технічного обслуговування Харківського державного авіаційного виробничого підприємства
 
В октябре прошлого года приезжал Президент наш, руководитель Укроборонпрома, господин Абромавичус, были соответствующие даны указания об оформлении заказа, госзаказа, определили, кто будет эксплуатантом. Соответствующие решения были о погашении зароботной платы, но с того периода больше никаких действий не происходило. 
 
Прем'єр-міністр, в свою чергу, зазначив, що пряме відшкодування заробітної плати за рахунок держбюджету заборонено бюджетним кодексом. Аби погасити заборгованість, за словами голови Уряду,  необхідно внести зміни до законодавства та створити державну лізингову компанію. Концесія підприємства Урядом не розглядається. Проте вже підготовлено низку  законопроектів щодо списання боргів заводу. Щоправда, до праламенту ці документи поки що не потрапили, зауважив Шмигаль. Також парламентарі протягом року планують ухвалити рішення щодо реструктуризації боргу. 
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Потрібен механізм, який через замовлення дасть змогу оживити роботу підприємства і крок номер один — забезпечити регулярну стабільну виплату заробітної плати поточної. І ми це відверто на нараді проговорювали крок за кроком. Сказати, що завтра відбудеться виплата боргу по заробітній платі — це буде неправдою. Над цим треба попрацювати і це завдання для робочої групи номер один. 
 
Також на нараді обговорили стратегію реформи оборонної промисловості. Як повідомив віце-прем'єр Олег Уруський, до парламенту вже внесли низку законопроектів, які дозволять реформі стартувати. Це закони про корпоратизацію підприємств, про особливості управління в сфері оборонно-промислового комплексу України.
 
Олег Уруський віце-прем'єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості
 
Ми вбачаємо, що трансформація державного концерну Укроборонпром буде полягати в тому, що ми реально отримаємо дві правляючі холдингові компанії державні, одна з яких буде зосереджена на функціях фактично оборонних галузей, а авіацію ми хочемо разом з космосом ми хочемо перевести до державної холдингової компанії Аерокосмічні системи України. 
 
Урядовці також повідомили, що голова держави Володимир Зеленський ініціював створення державної авіакомпанії. У профільних міністерствах вже працюють над розробкою стратегії авіації, де центром буде авіабудівництво.