Представники мікро на малого бізнесу не згодні з рішенням кабміну – карантином вихідного дня

12.11.2020 12:55   -
Автор:
Представники мікро на малого бізнесу не згодні з рішенням кабміну. В Україні з чотирнадцятого листопаду починає діяти карантин вихідного дня. Саме таке рішення ухвалили урядовці. Вибірковий карантин буде діяти з опівночі суботи до опівночі понеділка. Попередньо протягом трьох тижнів. Представники закладів громадського харчування вважають, що такі заходи приведуть до повної зупинки підприємств, а в результаті – до банкрутства їхнього бізнесу. 
 
Олег Михайлов адвокат 
 
Те требования которые выставил Кабмин к участникам свободного открытого рынка в Украине. Эти требования должны быть компенсированы. Что такое компенсация требований если есть ограничения. В таком случае чаще всего в самих ограничениях прописано каким образом затраты или ущерб может быть компенсирован со стороны государства, на сегодняшний день мы не видим, какой либо компенсации, которая бы уже прописывалась в требованиях карантина выходного дня.
 
Заходи які вводять з 14 листопада – це заборона роботи торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також театрів та проведення масових заходів. Два дня на тиждень не можна приймати відвідувачів в барах, ресторанах, кафе і установах розважальної сфери. За словами експерта, постанова, не підкріплені механізмом, згідно якого підприємець зможе підтвердити необхідність компенсації зі сторони держави чи хоча б зменшення оподаткування для свого бізнесу за період, коли їм заборонялось працювати. 
 
Олег Михайлов адвокат 
 
Ограничения именно в выходной день, оно логично, но вряд ли оправдано с точки зрения экономики. И хочу подчеркнуть, в нашей стране действует свободный открытый рынок. Как минимум для предпринимателей. С этой точки зрения обещания по первой волне коронавируса на сегодняшний момент ни нормативно, ни фактически не выполнены. С точки зрения компенсации для бизнеса тех затрат, которые были понесены.
 
Представники мікро і малого бізнесу кажуть, у період першого трьохмісячного локдауну компенсацій чи підтримки від держави не побачили. Тому погоджуватись на нові обмеження не згодні. 
 
Олексій представник закладу громадського харчування
 
Когда был первый локдаун нам сказали – мы компенсируем вам часть зарплаты, государство сказало, что будут арендные каникулы, опять же, они не могут это контролировать среди арендодателей, потому что  это никак не указывается, не наказывается если арендодатель скажет, нет давайте выплатите часть или нет. То есть сложнее. Государство никому не выплачивало этот трехмесячный отпуск, поэтому сейчас все и бунтуют, потому что не хотят еще раз такое. Когда государство сказало, что будет еще локдаун выходного дня, начался всеукраинский митинг, то есть сейчас собирается в каждом городе.
 
Представники бізнесу, що підпадає під обмеження обіцяють розпочати безстрокову акцію протесту по всій Україні.