Правила хранения и транспортировки сыра

23.07.2012 16:32   -
Автор:

Підпільний цех з виготовлення сулугуні у Вовчанському районі навіть після облави не припинив своєї роботи. Правоохоронцям довелось відвідати його повторно, аби виробництво було повністю ліквідовано. Мало хто з харків’ян задумується над тим, якої якості та яким чином виготовлені продукти щодня з’являються на їхньому столі. А пересічного покупця на ринках та полицях магазинів часто очікують неприємні сюрпризи.

Ольга, покупець:

-Одно время даже на рынке бросила покупать продукты, потому что очень много ряженого творога, который у них пролежал, они его потом внутрь закладывают и облепливают свежим.

Олена, покупець:

-Если на рынке – значит покупаю на рынке, но по возможности, конечно, в магазине. Но магазины стараюсь, не маркеты, потому что они перебивают и дату и ценовая у них чуть-чуть повыше.

Людмила, покупець:

-Сначала производитель и срок хранения. Производителя видно сразу – торговую марку, а срок хранения уже читаю потом.

Свіжий товар чи ні визначити лише на запах, смак чи дату виробництва — задача не з простих. Часто покупці навіть не задумуються про правила зберігання і транспортування товару. А вимоги тут більш ніж суворі. Санітарні лікарі попереджають -  сир має зберігатись у холодильниках, перевозити його слід теж у спецумовах.

Павло Решетило, завідувач відділення гігієни харчування міської СЕС:

-Что твердые, что плавленные сыры должны транспортироватся и храниться при температуре плюс шесть.

В магазинах продукт має зберігатись за вищезазначеними нормами і не затримуватись. Прострочений товар — повинен миттєво прибиратись з полиць. Ті самі правила діють і для ринків. Але продукція під гучною назвою "домашня" теж не завжди відповідає заявленій якості. Хоча продавчині і переконують — реалізують сир так швидко, що він і зіпсуватись не встигає.
 
Ольга, продавець:

-Никогда не было такого, чтоб я домой везла, честно.

Наталя, продавець:

-Он охлажденный, специально у нас дома вот такая комната есть, там очень холодно, стоит кондиционер.

Експерти кажуть — купувати фасований сир чи ні — рішення споживача. Але радять -  дивитися на умови реалізації, температурний режим плюс п’ять – сім градусів, на термін придатності, купувати товар у перевірених місцях і не вживати кисломолочні вироби непершої свіжості.