Повноваження прокуратури обмежили

21.09.2012 18:07   -
Автор:

Відтепер прокурори позбавлені функції загального надзору. Вони не зможуть проводити перевірки за заявами громадян та юридичиних осіб поки усе з"ясувати мають компетентні органи виконавчої влади або місцевого самоврядування. Таким чином новий закон встановлює єдиний акт прокурорського реагування на виявлення порушення закону. Окрім цього, нововведення стосуватимуються і судових засідань. Перелік підстав для представництва інтересів громадян у суді обмежили. Змінили і порядок подання прокурором заяви про перегляд судового рішення. Тепер таке право за нововияленими обставинами у цивільних, господарських, адміністративних справах надається тільки Генеральному прокуророві України та його заступникам. Прокурори нижчого рівня такого права позбавляються. Автором нового закону є народний депутат України Валерій Писаренко.

Валерій Писаренко народний депутат України

-На сегоднешний день это первый шаг в реформе прокуратуры, которая была оглашена перед советом Европы, перед европейским сообществом. В свете работы нового уголовно-процессуального кодекса- это большой шаг вперед для того, чтобы мы сегодня получили орган, который действительно будет стоять на страже законов и правопорядка в Украине.

Загалом і новий КПК суттєво змінить діяльність цього органу. Роль прокурора та адвоката у суді зрівняється. Останній отримає нові повноваження. Упродовж усього судового процесу прокурор не змінюватиметься. Таким чином це дасть змогу відповідними органам більш відповідально підходити до вивчення справи.  Наразі прокуратура Харківської області вже активно готується до роботи за новим документом. Кодекс набуде чинності через місяць.

Євгенія Кутнова, Євген Шинкаренко. Харьковские Известия