Повне дотримання санітарних норм та харчування за розкладом. Як працюють шкільні їдальні Харкова

18.11.2020 14:19   -
Автор:
Вони повноцінно запрацювали в той же час як поновили навчальний процес. Шкільна їдальня — одне з популярних місць, де завжди можна смачно поїсти і набратися сил для отримання нових знань. Ось один із таких прикладів. Школа №132. Шевченківський район. У цій установі освіти навчається 821 дитина. У початковій школі, це з 1 по 4 класи, 329 учнів. Вони одні з перших, кого тут годують.
 
Інна Демеденко заступник директора з навчально-виховної роботи школи №132
 
На першій, другій, третій, четвертій перерві у нас харчуються початкові класи, які не перетинаються зі старшими, у яких в цей час йдуть уроки. Потім, за своїм графіком харчуються 5-6 класи, потім 7-8 класи і старша школа. Між столами дотримується дистанція в 1,5 метри, за столами по 4 дитини. Після того, як діти поїли — все прибирається, обробляється, столи дезинфікуються. І накривають столи для того, щоб прийшла поїсти інша партія дітей. 
 
Все виконується згідно норм, встановлених Кабміном, додають у Департаменті освіти. Бо здоров'я дітей — це головне. У період карантину, щоправда, як це і завжди було у шкільних їдальнах Харкова, наче в операційних. Чистота та контроль за всім. Вся продукція, така як випічка, тільки у індивідувальній упаковці, вода також тільки бутильована.
 
Наталя Воробйова головний спеціаліст Департаменту освіти
 
Щоденний термоскрінінг для працівників харчоблоку. Обов'язково інформація фіксується у відповідний журнал. Медпрацівник здійснює постійний контроль як за якістю харчування так і за станом працівників харчоблоку. Це обов'язкове правило і насьогодні це тільки так! Дезинфікуючими засобами всі заклади загальної і середньої освіти міста забезпечені в достатній кількості, так як і засобами індивідуального захисту. Відбувається все відповідно до норм, заміна тих же самих масок. Засоби дезинфікуючі розводяться у відповідній пропорції і кожного дня, наприкінці дня, обов'язково оборобляються всі приміщення харчоблока і обідня зала також. 
 
На сьогоднішній день, додає Наталя Воробйова, по місту безоплатним харчуванням забезпечують учнів початкової школи — це понад  52 000 дітей та близько 6 000 пільгового контингенту. Плюс до того у шкільних їдальнях можуть поїсти діти за батьківський кошт. Чек на комплексний сніданок — 12 гривень, комплексний обід — 15 гривень.