Повернення до соціуму

23.08.2012 12:13   -
Автор:

Повернути безхатченків до соціуму. З такою метою сьогодні у мерії за круглим столом зібралися чиновники та представники громадських організацій. Вони хочуть поділитися власним досвідом у роботі з такими людьми і зрозуміти, чому так стається, що люди залишаються на вулиці.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань соціального захисту населення та охорони здоров'я

— 5-7% любого общества рождаются предрасполоджеными к асоциативному образу жизни их жизненная философия не укладывается в то, что нужно создать свой очаг, создать семью, устроиться на работу.

Та більшість все ж таки безхатченками стають не з власного бажання. І причина цьому — в незаконних махінаціях з житлом. Людей з вищою освітою та дітьми на руках, які хочуть покращити свої житлові умови обманюють і залишають на вулиці. Щоб такого надалі не ставалось, вважають учасники круглого столу, треба внести зміни в Житловий Кодекс.

Ірина Бережна народний депутат України

— Все инициативы, которые сегодня прозвучали я естественно проанализирую со своей командой, профессиональными юристами и мы будем смотреть каким образом эти проблемы можно решить не только на городском уровне, общегосударственном, общенациональном.

Та поки з безхатченкам допомагають на міському рівні. У Харкові для них працює центр реінтеграції на вісімдесят місць, де безпритульні можуть і безкоштовно переночувати, і отримати одяг, і скористатися послугами лікаря. Та як показує практика це не вирішує проблеми. Необхідні соціальні гуртожитки, де люди такої категорії могли б постійно жити, і у разі бажання житло приватизувати. Та для реалізації задумів одного місцевого бюджету не вистачить, необхідні державні гарантії.

Анатолій Денисенко депутат Харківської міської ради

— Мы не можем построить социальных общежитий, ни достаточное количество приютов, тем не менее ситуация в Харькове, судя по словам представителей с других регионов, обстоит гараздо лучше, но мы не будем останавливаться на достигнутом и будем всячески лоббировать изменения в законодательство на общегосударственном масштабе, чтобы эти программы заработали полноценно и принесли эффект.

Олена Мітясова, Сергій Перець. «Харьковские Известия»