Помолитися за митрополита Никодима до Харкова приїхав архієпископ Мексики, Венесуели, Центральної Америки та Карибів митрополит Антоній

21.09.2012 17:49   -
Автор:

У Благовіщенському соборі — незвичне богослужіння. Молитви на честь Різдва Богородиці тут лунають сьогодні двома мовами. Слов"янською і іспанською.

Владика Антоній до Харкова прилетів аж з Мексики. Богослужіння у соборі на честь Різдва Богородиці — це лише частина його поважної місії. Взагалі ж він приїхав на могилу свого найкращого друга — Метрополита Никодима. Рік тому священослужитель не зміг попрощатися з колегою і робить це сьогодні.

митрополит Антоній архієпископ Мексики, Венесуели, Центральної Америки та Карибів

-З митрополитом Никодимом ми були дуже гарними друзями. Ми були споріднені духом. Я вірю, що одного разу ми зустрінемось з ним. В кращому житті. І тоді я його міцно обніму як давно це хотів зробити, але спізнився. Вічна пам"ять владиці!

В нижньому храмі, де покоїться митрополит Никодим владика Антоній відслужив молебен. І тепер, за його словами, може з почуттям виконаного обов"язку повертатися додому. Візит заокеанського священослужителя справив враження на харківських прихожан. Люди в чергу вишикувались, щоб причаститися з його рук.

Людмила прихожанка

-Конечно, когда такая торжественная служба хочется присутствовать на такой службе.

Любов прихожанка

Православие оно всемирно и границ нет никаких и Слава Богу за это. И все приехали почтить Матерь Божью и почившего год тому назад нашего Метрополита Никодима.

За життя Метрополита Никодима, кажуть в Харківській Єпархії, заокеанські священослужителі неодноразово відвідували Харків. У архієпископа було багато друзів і з Ізраїлю, і з Палестини, і Мексики.

Олена Мітясова, Олег Синицький, Харьковские Известия