Польща може змінити правила для українських біженців: що зміниться

15.12.2022 14:15   -

В Польщі планують ухвалити нові правила перебування та отримання допомоги для біженців з України. А семе: безоплатно перебувати в місцях тимчасового розміщення українці зможуть лише перші 120 днів з моменту приїзду до Польщі. А у випадку виїзду з країни, соціальні виплати будуть заморожуватись. Відповідні зміни підтримав Сейм Польщі.

СЕЙМ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА
Відповідно до нових правил, з березня 2023 року громадяни України, які мешкають у місцях тимчасового розміщення більш ніж 120 днів, повинні будуть сплачувати 50 відсотків власного утримання, але не більше 40 злотих за добу ( це приблизно 300 грн.).
А вже з травня 2023-го українцям доведеться компенсувати 75 відсотків коштів на проживання, але ця сума не перевищуватиме 60 злотих за добу. У гривнях це 500 грн.

В польському уряді зазначили, що зміни не стосуватимуться вразливих категорій: людей з інвалідністю, осіб пенсійного віку, вагітних, жінок з дітьми до року, жінок з трьома дітьми і більше, осіб у складних ситуаціях.

Також зміни передбачають і зупинку , іншими словами, заморозку, виплат соціальної допомоги українцям, які виїздять із Польщі

СЕЙМ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА
Якщо перебування за межами Польщі складе більше 30-ти днів, то громадяни України втратять статус і право на соціальну допомогу. Статус можна відновити, якщо українець знову буде втікати від війни в результаті військових дій на території країни.

Зі спецзакону видалено положення про спрощений порядок отримання виду на тимчасове проживання в Польщі. Проте гарантується легальне перебування у Польщі українських біженців протягом 1,5 років.

А ще біженці з України матимуть лише 30 днів , а не як зараз 90, на отримання польського ідентифікаційного коду. Ці всі правки до закону про допомогу українцям далі направлять на розгляд Сенату Польщі.

Також Польща бере активну участь у будівництві модульних містечок у кількох областях України: Київській,Львівській та Чернігівській, для українців, які втратили своє помешкання і не змогли знайти житло в межах України. Поки що відомо, про намір збудувати 20 будинків на 20 тисяч осіб. Але цілком можливо, що згодом таких будинків побільшає.