Поки тепло, але у вихідні синоптики обіцяють похолодання і штормовий вітер

14.10.2020 13:00   -
Автор:
До Покрова — осінь, після ПокрОва – зима наступає. Який Покров – така зима і буде, так говорили в народі з давних часів. А також по прикметам цього дня визначали майбутню погоду. Тож, якщо вітер зі сходу чи заходу — чекати суворої зими, якщо з півдня — м'якої, а з півночі — то сніжної. Сніжною і легкою також буде зима, якщо на Покрову листя з дерев повністю облетить, якщо залишаться — прийдуть сильні морози. А от якщо снігу у цей день взагалі немає, то вже до грудня і не випаде. Все це, щоправда, можна тільки перевірити з часом, кажуть харківські синоптики, бо вони у майбутнє дивляться з наукової точки зору. Наразі снігу поки і дійсно не обіцяють, а дощі найближчим часом, запевняють, будуть. 
 
15 жовтня. Мінлива хмарність. Вночі  по місту та місцями по області невеликий короткочасний дощ. Вдень без істотних опадів. Вітер південно-західний, 7-12 м/с.
Температура повітря по місту вночі 8-10° тепла, вдень 18-20°.
 
16 жовтня. Вдень місцями невеликий дощ, +18-23°, вночі 7-12°.
 
А вже у вихідні внаслідок активізації атлантичних циклонів погода дещо погіршиться, зазначають фахівці, прийде штормовий вітер і похолодання. У неділю температура повітря сильно впаде, більш ніж на 10 градусів.   
 
17 жовтня. Вдень дощ, місцями гроза. Температура повітря вночі 10-15° тепла, вдень 17-22°.
 
18 жовтня. Вночі дощ, місцями гроза. Вітер північно-західний, місцями пориви 15-20 м/с. Вночі +7-12°, вдень 10-15°.
 
Заморозків синоптики поки не обіцяють, можливо тільки на прикінці місяця. А щодо прийдешньої зими так взагалі, кажуть, вона очікується аномально теплою. Ймовірність сильних морозів складає всього 10%.