Поиск новых форм взаимодействия между студентами

14.04.2012 18:02   -
Автор:

Науковці шукають нові форми взаємодії між студентами та викладачами і відповіді на болючі питання сьогодення. Наприклад, як перемогти інфантильність молоді та її зайву самовпевненість, де знайти соціальні орієнтири та віру у майбутнє. Вчені з України та Росії разом зі студентами, обговорили перспективи вищої освіти у двадцять першому сторіччі. Знання — надійніший капітал, і чим їх більше тим більше шансів посісти гідне місце у житті,  впевнений Народний депутат України Валерій Писаренко.         

Валерій Писаренко, народний депутат України:

— Ученье свет, а не ученье – чуть свет и на работу. В жизни потом, на практике показывает, что так оно и есть. Я вам всем желаю, чтобы это ежегодное мероприятие позволяло вам совершенствовать себя, позволяло вам получать новые знания, которые точно все время ведут только вперед

Сучасне студентство змінюється разом зі світом – і дуже швидко, вбираючи як позитив так і весь негатив суспільства, вважає ректор Народної української академії Катерина Астахова. Покоління Next, на її думку, не гірше, і не краще ніж попереднє, воно просто інше. Тож сьогодні молодь треба вчити не тільки загально освітнім предметам, а тому як залишаться людиною.   

Катерина Астахова,  ректор ХГУ «Народна українська академія»:

— Любой сидящий в зале знает, что в системе образования, может быть в начальном не до такой степени, а в среднем уже появляется  — «Я вам, вы мне» В высшем образовании эта ситуация усугубляется. Система выторговывания оценок, система выторговывания рейтингов приобретает глобальные масштабы. Подчеркиваю коллеги, не только у нас в Украине это серьезная проблема.
 

У науковій конференції крім вчених, взяли участь і більше двохсот студентів.  У кожного свої плани на майбутнє. Хтось впевнений — в епоху Інтернету та технологічної революції — достатньо просто накопичувати знання, деякі вважають інформація, це тільки інструмент, яким необхідно навчитися користуватися.

Аліна Ільченко , студентка:

— Современному студенчеству непосредственно нужно думать, учиться. Не только обращать внимание на электронные ресурсы, и все вбивать в буквальном смысле в свой компьютер. И это поможет развивать и свой университет, и государство, и стать профессионалом в своем деле в будущем