Подати заяву на субсидію стало ще простіше: подробиці новацій

19.09.2023 16:26   -

Зима на порозі. Значна частина українців з острахом чекає опалювального періоду, бо розуміє, що оплатити комунальні послуги, зокрема опалення, буде складно. Тож без допомоги від держави не обійтись. Влада теж очікує, що з настанням холодів, житлової субсидії потребуватиме більша кількість українців, що насамперед пов’язано з підвищенням тарифів на електроенергію. Для простоти її оформлення запровадять кілька новацій.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Виплати субсидій в Україні скасовувати не будуть, більше того, їх оформлення зроблять доступнішим, розробляється механізм спрощеного подання заяви на виплати. З грудня таку допомогу можна буде оформити в “Дії” в один клік”, вся необхідна інформація підтягуватиметься автоматично.

Крім того, про право на отримання субсидії з початком опалювального сезону повідомлятимуть у додатку “Дія” та в особистому кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Якщо людині, враховуючи її доходи та витрати на оплату комунальних послуг, належить допомога, у “Дії” та на порталі ПФУ з’явиться відповідне повідомлення.

Більшості одержувачів допомогу на наступний період призначають автоматично.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Сім’ям, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують 15% доходу, держава виплачує житлову субсидію: у неопалюваний період розмір допомоги становить від 350 до 400 гривень на місяць, а в опалювальний сезон — 1400-1600 гривень.

У деяких випадках потрібно подавати повторну заяву на її отримання, щоб не втратити допомогу на оплату комуналки.

КОМУ НЕОБХІДНО НАНОВО ПОДАВАТИ ЗАЯВУ НА НАДАННЯ СУБСИДІЇ:

  • у домогосподарстві проживають ВПО;
  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують за комуналку;
  • у домогосподарстві проживає менше осіб, ніж зареєстровано;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Цього року, зазначають у Пенсійному фонді, розмір виплат зросте через підвищення тарифів на світло.

ОСТАННІ НОВИНИ