Под Харьковским городским советом прошел пикет из-за ситуации вокруг рынка Барабашово

18.12.2019 15:45   -
Автор:
Під стінами Харківської міської ради мітингують. Підприємці ринку Барабашово вийшли на пікет висловити свою невдоволеність рішенням міської ради щодо прокладання дороги через ринок, яка повинна з’єднувати центр міста з районом Салтівки. Хоча проект будівництва такої магістралі було затверджено генеральним планом міста, і всі угоди про використання землі з власниками Барабашово укладалися, як тимчасові. Головне питання полягає в тому, як цивілізовано переселити підприємців, які потрапляють в зону будівництва. У мітингарів аргументи такі:
 
Олег Христенко підприємець торгового центру "Барабашово"
 
Я решил поддержать предпринимателей, против строительства дороги, поскольку мое место попадает тоже под снос, и я бы не хотел сейчас остаться без работы, поскольку на данный момент пойти найти работу просто невозможно.
 
Сергій Зайцев прес-секретар торгового центру "Барабашово"
 
95 процентов Барабашово – это чуть меньше 15 тысяч предпринимателей против этой дороги, против, потому что дорога, практически уничтожает торговый центр, который давно стал местом работы десятков тысяч людей.
 
Однак з 15 тисяч начебто незадоволених підприємців на мітинг вийшло чомусь менше п’ятиста. Та і як зауважили в міськраді торгові точки зносити не збираються, поки не побудують павільйони на новому торговому майданчику – території колишнього таксопарку в районі проспекта Ювілейного. Цей майданчик буде збудовано повністю за кошти міського бюджету. 
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова
 
Дорога буде побудована, це дорога законна. І то, що там побудовано за червоними лініями все противозаконно – буде знесено і будуть нові, другі мафи предоставлені підприємцям, які будуть належать власності міста, і не буде там ніяких поборів.
 
З такою позицією мера Харкова Геннадія Кернеса згодні інші підприємці торгового центру Барабашово. Вони зазначають, мітингувальників обманом та тиском вивели на пікет.
 
Анатолій Бандалєтов голова громадського об’єднання виробників та підприємців Слобожанщини
 
Когда АВЭК говорит, призывает людей и говорит, что ваши объекты снесут, вам перепродадут заново какие-то торговые объекты, которые вам обещают городские власти. Именно поэтому люди боятся за свой бизнес, боятся за то, что они потеряют торговые объекты, за которые они платили огромные деньги и конечно же, прислушиваясь к этим призывам, и слушая этот обман – выходят и выражают свое недовольство. Но не хотят слушать то, что им предлагают городские власти.
 
Андрій Бабужан підприємець торгового центру "Барабашово"
 
По ситуации на данный момент на некоторых площадках можно охарактеризовать двумя словами – абсолютный беспредел. Многие предприниматели банально обмануты сотрудниками концерна, в том смысле, если внимательно слушал мэра, он должен понимать, что достаточно прийти к чиновникам горсовета и просто узнать на каких условиях ему будут предоставлять альтернативную торговую точку.
 
А точка зору незмінна. І її неоднарозово доносив Геннадій Кернес: підприємцям Барабашово будуть надані нові, сучасні торгові павільйони, а оренда за них буде в рази меншою, ніж вони змушені платити зараз. Також комерсантам ринку потрібно буде укласти договори з комунальним підприємством «Сучасне місто» для продовження спільної роботи.