Побороти страх і навчитися їздити спиною. У Харкові провели тренування з фігурного катання на роликах (відео)

18.03.2023 17:10   -

У Харкові – відкрите тренування з фігурного катання на роликах. У залі можна зустріти, як дорослих і досвідчених спортсменів, так і новачків, які тільки нещодавно почали опановувати цей вид спорту.

Та навіть падіння чи невдачі зовсім не псують настрій, запевняють учасники.

АННА УЧАСНИЦЯ ТРЕНУВАННЯ
Вообще у меня получается так себе. Никакие трюки я не умею делать, но меня сегодня научат. Я занимаюсь только недавно, только недавно встала на ролики. И мне подружка сказала, что тут открывается это. И мы приехали.

А от і та сама подруга дівчинки – 9-річна Аріна. Розповідає: катається на роликах 2 роки, але в умовах війни займатися цим професійно – не може. Усі гуртки працюють лише онлайн.

АРІНА УЧАСНИЦЯ ТРЕНУВАННЯ
Я бы хотела заниматься, ходить на тренировки, это – круто, это прикольно. Мы смотрели сейчас, но там мест нету.

ТрЕнери кажуть: катання на роликах та ковзанах дуже схожі. Єдина головна відмінність – на льоду можна виконувати більше складних трюків. Наприклад, оберти у стрибку. На занятті готові навчати і дорослих і дітлахів. Але, зазначають, аби побороти страх падіння, людині знадобиться до 5 тренувань.

АНАСТАСІЯ ЗВАНЧУК ТРЕНЕР ІЗ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА РОЛИКОВИХ КОВЗАНАХ
Перш за все, нам потрібний захист, це – наколінники та налокітники. І потрібно навчитися спочатку стояти, щоб ноги в нас не шаталися. Потім – навчитися ходити на місті, а потім – по прямій. І згодом вийде й їздити.

Анастасія розповідає: фігурне катання на роликах один із наймолодших видів спорту в Харкові. Особливої популярності він набув у період пандемії COVID, коли всі ковзанки були закриті, а фігуристи прагнули продовжити кататися, аби не втратити форму. Та акцентує: у деяких сьогодні незвичні ролики із чотирма колЕсами – квади. Таке взуття розраховане для більш досвідчених спортсменів.

АНАСТАСІЯ ЗВАНЧУК ТРЕНЕР ІЗ ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА РОЛИКОВИХ КОВЗАНАХ
Складніше навчитися обертатися на одній нозі, стрибати, але діти, як ви можете побачити катаються, бо звикають до цього.

Тож, коли всі ознайомилися з теорією – готові випробувати себе й на практиці. Відкрите тренування – стартує.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

І от, коли учасники вдосталь накаталися, – тренери пропонують взяти участь у масштабному флешмобі.

Це не перше і аж ніяк не останнє відкрите тренування в Харкові, нагадує директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Власенко.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ`Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Кожну п’ятницю ми продовжуємо відкриті тренування. Це – карате, потім у нас – воркаут. І ще є декілька федерацій, які виявили бажання продовжити також серію тренувань для дітей. Зараз багато дітей уже знають про ці наші заходи. Тому дуже багато дітей приходять, багато дітей пишуть у соцмережах: «де, коли прийти, щоб потренуватися?». Тому ще зараз мало безпечних місць для тренувань. Тому діти із задоволенням ходять на наші заходи.

Також наприкінці заходу наймолодші фігуристи отримали пам’ятні дипломи та подяки.

ОСТАННІ НОВИНИ: