«Побачити – зовсім інше». У Харкові відкрилась виставка фоторобіт-літопису про 2 роки війни (відео)

24.02.2024 14:43   -

Харків в часи Другої світової та наслідки сучасної війни. У світлинах і горе, і рани, і розпач, і лють, і мужність, і сміливість, і боротьба за життя. Всі ці роботи зібрані в експозиції виставки «Лютий LIFE. Паралелі». Автори робіт – харківські фотографи Василь Голосний та Сергій Козлов, які з перших днів війни фіксують наслідки війни, документуючи все, аби світ знав правду.

СЕРГІЙ КОЗЛОВ ФОТОГРАФ
Багато людей про це чули, але побачите – це зовсім інше. Я намагався робити фотографію так, що її бачив не тільки розум, але щоб її відчувало і серце. Якщо мені це вдалося, якщо ця фотографія викликала які-то емоції, значить – це вдала фотографія. Важче всього фотографувати людей, які попали під обстріли, і якщо ми приїжджемо досить швидко, щоб по людям було видно, що вони ще не зрозуміли, що сталося. І ось цей момент, коли вони починають розуміти, що сталося з ними, то ось це саме страшне, тому що вони розуміють. Буває так, що по особі видно, що ось він ще поки тут на адреналіні, а потім раз і все, минулого життя вже не буде. А може, навіть, і здоров’я вже не буде.

ВАСИЛЬ ГОЛОСНИЙ ФОТОГРАФ
Я просто йшов, я розумів що я маю щось робити, маю робити те, що можу. Тоді , власне, нічого не ходило по місту, транспорту не було, тому я пішов з ХТЗ пішки в центр. І по шляху в центр і обратно, фіксував все, що на очі попадалось. Особливо в центрі, було багато чого розрушеного. Місто було абсолютно пусте і я це намагався якось більш менш фіксувати. Найважче знімати власне погибших звісно. Я чесно. Я не знімаю. Я хочу повернутися обратно до фотографування пейзажів, клумб, комунальників. Мені колись це здавалось, ну комунальники – буденність, тепер це буде не буденність, а свого роду свято.

У виставці автори намагались провести паралелі. Між минулим і сьогоденням. Але все пов’язане виключно з Харковом і війною. Левова частка робіт все ж пов’язана з останніми 2-ма роками повномасштабного вторгнення. Всі грані війни.

ТЕТЯНА ЧЕЧЕТОВА-ТЕРАШВІЛІ ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Водночас це двояке відчуття. У душі, у серці це жахіття, розпач, лють. Максимально такий слізливий стан. А з другого боку воно мене металює, воно мене надихає на те, що перемога, вона не за горами , і те, що як найскоріше мир буде в нашій країні та мирне небо буде у нашому Харкові.

ВІКТОРІЯ БОРЗОВА ГОСТЯ ВИСТАВКИ
Тремтіння звичайно і буквально мурашки. І неможливість стримати сльози. Бо ми тут весь час. Ми ні на один день не виїжджали. Все це крізь серце та душу пропущено. І це дуже пронизливо. І велика подяка за творчість, за мужність цих людей і це велика цінність історична та естетична.

ГАБРІЕЛЬ МИХАЙЛОВ ІНІЦІАТОР ВИСТАВКИ
Я, в першу чергу, вдячний нашому міському голові Ігорю Олександровичу Терехову та хлопцям, які зробили цю виставку це і Василій Голосний і Сергій Козлов – це дуже поважні фотографи і хочу сказати, що фотгграфія – застигша історія. Наша чтити пам’ять ту, що відбулася з нашим Харковом, на жаль в такі скрутні часи. Тут є порівняльні фотографії. Тут є фотографії прошлого періоду, старі фотографії Харкова, який розцвітав в часи незалежної України. Щоб люди побачили. Мало хто бачив цей жах, який на жаль проісходить в нас в Харкові.

Побачити фотороботи на виставці можна з понеділка по суботу у 5-му під’їзді будівлі Держпрому.

ОСТАННІ НОВИНИ