Плата за електроенергію. Чи зростуть тарифи весною 2024 року (відео)

23.02.2024 14:26   -

6 гривень за кіловат/годину. Саме про таку цифру йдеться, коли тема торкається вартості світла вже цією весною. Та чи дійсно зростуть тарифи на електроенергію з 1 березня, свою думку висловили експерти та пояснили в Міністерстві енергетики.

Нині тариф на електроенергію становить – 2,64 гривні за кіловат/годину. І ця сума не буде змінюватися до кінця опалювального сезону, запевнили в міненергетики.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Проте експерт з питань житлово комунальних послуг розповів, що після опалювального сезону, ціни на світло можуть зрости у два етапи і досягнути 6 гривень.На першому етапі – до рівня 3,5 – 4 гривні. Друге зростання – до 5,5 – 6 гривень.

ОЛЕГ ПОПЕНКО ЕКСПЕРТ З ПИТАНЬ ЖКП
Наскільки я знаю, у 2024 році планується, що ціни на електроенергію зростуть двічі за рік. Тобто одне зростання буде орієнтовно 1 травня – 1 червня, а друге 1 жовтня або 1 листопада. Як показує практика, от минулого року з 1 червня підняли тарифи перший раз, а потім 1 листопада вирішили не піднімати. Проте цього року в планах таке зростання тарифів є.

В той же час у Міністрстві енергетики повідомили, що нині не варто чекати на підвищення тарифів до 6 гривень, адже у цьому немає потреби.

ГЕРМАН ГАЛУЩЕНКО МІНІСТР ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Це просто якесь вкидання. Він нічим не обґрунтований. Але, дійсно, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, тому що є постанова, яка діє до 1 травня.

Він додав, що відповідне рішення буде ухвалено в квітні, після того, як уряд оцінить поточну ситуацію в енергетичному секторі. У березні підвищень не буде, хоча воно все ж таки станеться згодом.

ОСТАННІ НОВИНИ