Півтисячі додаткових місць у дитячих садках Харкова планується відкрити цього року

21.02.2013 18:47   -
Автор:

Вакатних місць на сьогодні в дитсадку № 337 немає. 9 груп, з яких 2 ясельні. І загалом 210 вихованців. Всі при справах і все за розкладом. Обід,  прогулянка і уроки — підготовка до школи.  

Аліса Веретельник вихованка дитсадку № 337

-Заниматься нравится, нас учат математике, письму.

Богдан Федосик вихованець дитсадку № 337

-Очень нравится в детском саду. Я уже хорошо читаю, занимаюсь, я уже подготавливаюсь к школе.

Батьків, бажаючих віддати своїх чад у цей дитсад, чимало, зазначає завідувач. Каже, за останній рік у мікрорайоні побудували ТРИ багатоповерхівки, мешканців побільшало, тож чи не щодня дзвінки з проханням — влаштувати дошкільнят.

Ірина Казанських завідувач дитсадку № 337

-Дети ясельного возраста у нас нет потребности. А вот после 3-х лет нам нужно открыть эту группу, чтобы взять детей, которым исполнилось 3 года.

От і вирішили — розширятися.  

Анжела Сушко кореспондент

-Нові дитячі групи розташуються ось в цих приміщеннях дитсадку. Колись тут знаходився міський центр соціальних служб "Довіра". Але було прийнято рішення перенести центр до будівлі "Держпрому". Тож тепер у дитсадку з'явилась можливість додатково прийняти понад 50 малюків.

Зараз тут готуються до проведення капремонту. В планах замінити — вікна, двері, відновити підлогу і систему каналізації, полагодити дах. Після чого закупити необхідні меблі. Все за кошти міського бюджету. Відкрити першу группу на 25 місць збираються до першого вересня. Згодом і так ж саму — другу. Батьки в очікуванні. Діти — теж.  

-Когда в садик пойду? Я хочу в садик.

Ольга Алмакаєва виховує трирічну доньку

-Мы пошли в садик записываться, нам сказали, что группа, которая сформирована 3-4 года, там просто нет свободных мест. Я думаю в любом случае нужно открывать дополнительную группу.

Олена Заєць виховує дворічного онука  

-Не хватает конечно мест деткам. Мы тоже записались к вам в садик, хотим попасть.  Если много групп, детки развиваются, нам нравится.

Всього ж, зазначають в Департаменті освіти, у Харкові цього року передбачено створити у дитсадках близько п'ятсот додаткових місць. Плани, кажуть, цілком реальні. Адже минулого року було відкрито 20 нових груп у діючих дошкільних закладах і повністю відновили роботу ще 4-х дитячих садочків,  що не працювали з десяток років.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Для нас это одна из главных задач сделать всё для того, чтобы будущее нашего города, нашей страны смогли в современных условиях, в нормальных условиях получать воспитание и образование. Главное, думаю, чтобы мы с вами сохранили всё что сегодня мы возродили, реконструюровали и содержали в достойном состояние.

Так загалом входини тільки минулоріч справили понад півтисячі харківських дошкільнят.

Анжела Сушко