Пік COVID-19 у МОЗ очікують наприкінці листопад

22.10.2020 12:24   -
Автор:
Пік пандемії в Україні фахівці Мінохорони здоров'я очікують наприкінці листопада. Натомість ситуація і зараз, кажуть, є критичною. Рівень захворюванності на COVID-19 неухильно зростає, а дефіцит медпрацівників і ліжок залишається і досі. Резерви є, але їх може не вистачити, зазначають у МОЗ, бо під ковідних хворих можуть виділити лише 30% загальної кількості лІжкового фонду, тому що є ще інші захворюваннях, серцево-судинні, онкологічні, трапляються інфаркти, інсульти і людям потрібні термінові хірургічні операції. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
В нашій країні є можливість виділити до 52 тисяч ліжок в закладах охорони здоров'я для лікування коронавірусної хвороби. Але в той же час як би ми не хотіли, цьому є межа, межа здатності медичної системи надавати цю медичну допогу. Я ще раз хочу наголосити ми обмежені кількістю ліжок і кількістю медпрацівників. Звичайно вони роблять все можливе, щоби врятувати людину, але буває різний перебіг хвороби і різний стан пацієнта. До чого я це все веду ми можемо їм допомогти. Для цього треба просто дотримуватися правил щодо протидії коронавірусної хвороби. 
 
Адже коронавірус — це доволі підступне захворювання і більш загрозливіше ніж грип. Бо триває довго і загалом, за словами фахівців, протікає в три етапи. Перший тиждень хворі відчувають себе практично здоровими, недугу переносять легко і у 80% хворих захворювання на цій стадії закінчується. Наступна фаза — це другий, а можливо і третій тиждень, коли вже відбувається ураження органів, її переживають це до 30-ти % інфікованих і, як правило, всі вони доправляються у стаціонар. А от третій етап хвороби — це так званий постковідний синдром.  
 
Ольга Голубовська головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я України зі спеціальності "інфекційні хвороби" 
 
На сегодняшний день в мире он сейчас очень активно изучается, потому что для нас будет целая отдельная проблема, поэтому пациентам тоже нужно находиться под каким-то наблюдением, по нашим нормативным документам вы можете до месяца находиться на больничном листе после перенесенной коронавирусной инфекции. Потому нужно понимать, что это заболевание длительное, долгое, быстро оно не проходит и сопровождается тяжёлой нагрузкой на систему здравохранения. Я желаю всем здоровья и помогите нам пожалуйста пережить этот тяжёлый сезон, который в ближайшие несколько месяцев мы ожидаем рост заболеваемости. А у же ближе к марту, возможно раньше, этого никто не знает, может быть ситуация несколько улучшится. 
 
А між тим порятунку у вигляді вакцини від COVID-19 найближчим часом, за словами фахівців, чекати не слід. Українскі вчені зазначають, якщо все йтиме по плану, вона буде готова лише через рік.