Пияки та наркомани – лікуватимуться примусово

08.02.2013 18:32   -
Автор:

Дмитро вже не перший рік товаришує з чаркою. Зупинитися для нього важко, а останні чотири місяці він у глибокому запої.

Дмитро пацієнт психіатричної лікарні № 3

-Похмелье, похмелье начинается. И всё, начинается очередная пьянка. И так каждый день, по наростающе. Когда у меня запои, когда я не хочу ехать -  у меня начинаются дома запои, скандал. Вызывается скорая, меня – сюда.

Разом із Дмитром лікуються від різних видів залежності ще шістдесят пацієнтів психлікарні. Більшість з них – саме алкоголики. Спиртні напої – це легальний наркотик, кажуть медики.

Ігор Сапрун лікар-психотерапевт

-Он вызывает привыкание, как любой другой наркотик, он вызыват необходимость повышения дозы потребляемого препарата. Он вызывает физическую и психологическую зависимость, как и любой другой наркотик.

Та от більшість намагаються лікуватися у наркоцентрах. До спецвідділення психлікарні направляють лише коли люди вже мають третю, найсерйознішу форму алкогольної чи-то наркозалежності. Вона супроводжується галюцінаціями та важкими розладами нервової системи. А от направити до спецзакладу залежних із менш невиразною стадію – можно лише за згодою пацієнта.

Микола Юрченко завідувач центру невідкладної психіатрії

-Паціент, как правило, на первых этапах, во всяком случае, считает себя не больным, а здоровым, что он сам справиться с этой проблемой, но как показывает опыт, они не справляются.

Люди не лише не справляються, а й доводять свою хворобу до загострення. Завадити цьому вирішили парламентарі. Тому і розробили законопроект. Там зазначено, що алкоголізм та наркоманія – провокує психічні розлади і лікувати таких людей потрібно не в наркоклініках, а у психлікарнях. Медики таку ініціативу підтримують. Бо кажуть, саме так вдасться врятувати залежним життя. Схожа система примусового лікування існувала у Радянського союзі, згадують лікарі. У так званих ЛТП. Фахівці говорять, що можно існуючі наркологічні клініки перепрофілювати у такі лікувальні профілакторії. І маючи відповідно матеріально-технічну базу, і досвідчений медперсонал зупинити пандемію алкоголе- та наркозалежності.

Олена Завгородня