Підтримка ЗСУ та створення цільового фонду розвитку Харкова під час війни – рішення сесії міськради (відео)

11.08.2022 15:10   -

У Харкові відбулась позачергова сесія міськради. Депутати ухвалили ряд важливих рішень для функціонуванням мегаполісу під час війни. Почнуть діяти низка соціально-економічних програм на підтримку жителів Харкова. Більше деталей у матеріалі кореспондентів Харьковских известий.

У Харкові відбулась позачергова сесія міськради. Депутати ухвалили ряд важливих рішень для функціонуванням мегаполісу під час війни. Почне діяти низка соціально-економічних програм на підтримку жителів Харкова.

Харківська програма «Доступне житло» зазнала деяких важливих змін. Так, учасники міської цільової програми будівництва та придбання житла звільнені від щоквартальних зобов’язань щодо погашення кредиту. Мова йде про платежі на погашення суми кредиту та нарахованих відсотків у разі їх наявності. Зокрема це стосується військових або члени сім’ї яких після оголошення воєнного стану були призвані чи проходили військову службу. Звільняють і тих, хто уклав кредитні угоди на будівництво чи придбання житла в об’єктах будівництва, що не були введенні в експлуатацію на початок дії воєнного стану.
Наступним важливим рішенням на сесії є зниження для ОСББ та ЖБК частки співфінансування із міського бюджету для проведення ремонтних робіт.

“Запроваджується обов’язкове співфінансування при проведені капітальних та поточних ремонтів багатоквартирних будинків, заходи з енергоефективності та заходи з благоустрою прибудинкових територій обсягом не менше 1%. Тобто ми не кажемо, що це один відсоток, ми кажемо, що це не менше 1%. Ми вважаємо, що сьогодні в цей дуже не легкий час, коли досить багато людей повиїжджало і немає можливості збирати такі кошти, які були п цій програмі, які були 25 на 75%, 30 на 70% ми знижуємо ставку саме для того, щоб дати можливість людям себе відчувати рівними зі всіма іншими”, – говорить Віталій Мірошник, заступник міського голови – директор Департаменту ЖКГ.

Також у програмі передбачена підтримка ЖБК та ОСББ для усунення аварійного стану житлового фонду, що виник внаслідок бойових дій. Для цих цілей використовуватимуть кошти на умовах співфінансування, в тому числі і з державного бюджету. Як повідомляють у профільному Департаменті відповідні державні механізми зараз перебувають на стадії розробки. Також для підтримки життєдіяльності та розвитку мегаполісу в умовах воєнного часу у Харкові створили цільовий фонд, куди можна буде залучати додаткові кошти – благодійні внески, гранти та міжнародну фінансову допомогу. При цьому у подальшому гроші ефективно використовуватимуть для захисту населення та протидії військовій агресії.

“В даний час, коли йде война, коли йде російська агресія против суверенной Украины, нам дуже потрібне оперативне вирішення у тому числі і фінансових питань, які возникают під час определённых критичних ситуацій, тому це рішення направлено на це “, – зауважив Харківській міський голова Ігор Терехов.

Також внесли зміни і у іншу програму соціального захисту населення. Так, вишам частково компенсують проживання харків’ян в гуртожитках. Додаткові соціальні гарантії нададуть тим, чиє житло зруйноване внаслідок дій російського агресора і хто був вимушений переселитись у гуртожитки закладів вищої освіти І-ІV рівня акредитації на території міста. 50% нарахувань за проживання візьме на себе місто.

Марія Соловйова, Василь Голосний, Андрій Пакулов