Підступна крига. Застережні засоби

11.01.2013 19:23   -
Автор:

Цю полонку у самого берега Журавлівського гідропарку вирубали моржі. Ходять сюди загартовуватися. Та все б нічого, кажуть еменесники, якби повз неї не ходили діти та рибалки. Краї криги тут крихкі і можуть будь-якої миті піти на дно. Для моржа Євгена це не аргумент — його цим не залякаєш.

Євген морж

-Та ну где тут утонешь, таких случаев не было.

Товщина криги зараз хоч і доходить до двадцяти сантиметрів, кажуть рятувальники, все одно лід підступний. Стійкі морози, а вслід за ними плюсова температура, робить свою справу. Поверхня тоншає і стрімко тане. Кригу може підмивати ще й водна течія. Піти на дно є вірогідність і через лунки, які залишили рибалки.

Олег Бєлай заступник начальника Управління оперативного реагування ГУ МНС України в Харківській області

-Вчера вечером пришел рыбак, пробурил свои одну, вторую, третью лунки. за ночь она покрылась тонким льдом, сверху снег попал. Идет ребенок, он в эту лунку проваливается, вроде безопасный лед 20-30 сантиметров.

Володимир — рибалка із п"ятдесятирічним стажем. Каже, взимку полювати на рибу для нього одне задоволення. Виходити на лід чоловік не боїться. Інтуїція, мовляв, і янголи охоронці його ніколи ще не підводили. Хоча інших своїх колег він з води витягав.  
 
Володимир рибалка

-Провалился человек в промоину, тонет, кричит о помощи, а я был недалеко. Подбежал насколько можно, лег на лед и бросил ему веревку и за веревку вытянул.

Рибалці з допомогою пощастило. У холодній воді він міг протриматися від двох до десяти хвилин. В залежності від того, яка одежина була на ньому. Кожух чи термокостюм. Цієї зими потопельників у Харківській області та місті не було. Та рятувальники на сторожі. Кажуть, на Хрещення має потеплішає до плюс шести.  

А це рятувальники показують засоби, призначені для допомоги рибалкам. Мотузка, драбина-палиця, човен, желети. Демонструють і як вибратися з води, якщо поруч нікого нема.

Забороняти йти на кригу рятувальна служба права не має. Тож, попереджати нещасні випадки вимушені роз"ясненнями. Рибалкам, виходячи на кригу, рекомендують брати із собою мотузку і довгу палицю.

Олена Мітясова, Віктор Ноздрачев, Харьковские Известия.