Підписаний закон про компенсацію українцям за пошкоджене та зруйноване війною житло

18.03.2023 16:34   -

Українці почнуть отримувати компенсації за зруйноване та пошкоджене під час війни житло вже у травні цього року. Про це заявляють представники Верховної Ради. Президент України Володимир Зеленський підписав схвалений Верховною Радою відповідний законопроект.

Повідомляється, що подати заяву на компенсацію можна через Дію, ЦНАП, органи соцзахисту або ж нотаріуса. А рішення щодо надання компенсації буде ухвалюватись органами місцевого самоврядування, які створюватимуть відповідні комісії. Вони ж і розглядатимуть заяви, проводитимуть огляд зруйнованого житла та визначатимуть суму компенсації.

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
Розмір компенсації вираховуватиметься відповідно до спеціальної методики, яка наразі розробляється Урядом.

Зокрема, особи, чиє житло було зруйноване, отримають житловий сертифікат, який відображатиме суму компенсації, та протягом 5 років зможуть його використати для придбання нового житла.

Наразі уряд розробляє алгоритм компенсації для осіб, чиє житло було пошкоджено.

Законопроєктом також передбачено, що Реєстр пошкодженого та знищеного майна виступатиме єдиною базою даних для фіксації руйнувань та компенсації. Відомо, що понад 1 мільйон українців наразі залишився без житла. Станом на початок березня через портал “Дія” українці подали вже 335 тисяч заявок про пошкодження або руйнування свого майна.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Найбільше заяв надходить від жителів Донецької, Харківської та Київської областей. Джерелами фінансування для виплат компенсацій в уряді планують зробити фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури, державний та місцеві бюджети, міжнародну допомогу та репарації.

ОСТАННІ НОВИНИ