Перевиховання водіїв. Як волонтери допомагають комунальникам боротися з паркуванням біля сміттєбаків (відео)

02.05.2023 16:44   -

Щодня робота працівників КП «Комплекс із вивозу побутових відходів» починається о шостій. Наприклад, ось ця бригада має вивезти сміття з мікрорайону Сонячний, Горизонт, а також – Рогані. Завдань, констатують, багато й виконати їх треба доволі оперативно. Та на першій же адресі бачать ось таку картину.

Наразі, кажуть комунальники, із такою проблемою, стикаються регулярно.

РОМАН МІТЮК ВОДІЙ КП «КВПВ»
Да, повозвращалось много людей. Много машин уже во дворах, мешают проезду. Если водителя нету, то приходится уезжать, звонить мастерам. Говорим, что не смогли собрать по этому адресу, мешает машина, будем отправлять повторно машину.

А це, продовжує Роман Мітюк, додаткові витрати на паливо й зайва робота для бригад. Та відтепер вирішити цю проблему працівникам КП допомагають харківські волонтери.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Якщо водія так і не дочекалися – на автівку чіпляють ось таку наліпку. Волонтери акцентують: вона не несе погроз чи звинувачень, однак спонукає керманичів замислитися над важливістю правильного паркування, аби в подальшому такі ситуації не повторювалися.

РОМАН ВОЛОНТЕР ГО «ЄДИНА НАЦІЯ»
На наліпці написано: «Я заважаю роботі комунального підприємства». Це, мабуть, щоб людині стало трішки соромно, аби в інший раз вона такого не робила.

Ідея допомогти комунальникам виникла кілька місяців тому. Спочатку представники організації запропонували свою допомогу керівникам КП, роздрукували наліпки, визначилися з маршрутами, а потім – стали до роботи.

ВЛАДИСЛАВ ВОЛОНТЕР ГО «ЄДИНА НАЦІЯ»
Ми ніде не сидімо. Ми працюємо або можемо їздити по своїх справах. Нам зателефонували – й ми поїхали допомогли комунальному підприємству.
– Скільки часу вам може знадобитися на те, щоб приїхати?
10-15 хвилин. У нас ще кілька хлопців, які живуть у кожному районі.

Волонтери зазначають: не завдають жодної матеріальної шкоди, не вступають у конфлікти. Головне завдання – інформувати населення та спілкуватися з водіями, аби працівники КП на гаяли на це час, а скоріше виконували свою роботу.

РОМАН ВОЛОНТЕР ГО «ЄДИНА НАЦІЯ»
Ми сподіваємося, що подіє й люди будуть більш відповідальніше ставитися до роботи інших людей, тому що вони, мабуть, не дуже замислюються над цим. А тепер побачать, що є така проблема.

Лише у випадку агресивної поведінки водія волонтери можуть викликати поліцію. Однак усе ж сподіваються на розуміння та сумлінність харків’ян. Тож разом із працівниками «КВПВ» закликають людей поважати один одного та не заважати робити місто чистим і прибраним.

ОСТАННІ НОВИНИ