Перетворення Харкова: як планують відбудувати місто (відео)

05.08.2023 20:40   -

Відновлення потрощених будинків, шкіл, дитячих садочків, лікарень та об’єкти критичної інфраструктури у Харкові. Це стало головною темою спілкування міського голови Ігоря Терехова з українськими журналістами. Адже російські загарбники нещадно обстрілювали все місто, а особливо Північну Салтівку – саме цей мікрорайон найбільше постраждав від дій окупантів. Десь вже тривають відновлювальні роботи, а десь – чорні діри замість вікон та повністю обвалені конструктиви будинків, які чекають на детальнішу експертизу.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У той или іншій ступені 3 500 – 3 500… – 150 000 мешканців без даху над головою зараз. 150 тисяч. – За скільки це реально відновити? – Чесно, коли будуть кошти, відновити це за два роки реально. Ні, за рік це комуністичні плани – Тобто 2 роки, та? – 2 роки. Бо це е інфраструктура, бо це школи, це дитячі садочки. Так не можливо, що ось ми робимо хрущевку. Знаєте ось я був у Києві до речі, на айрай проводили, і мені дуже сподобалась висловлювання, що переможці не будують хрущевки.

І відновлювати, каже Ігор Терехов, будуть не тільки будинки. Облаштовуватимуть і бомбосховища аби люди могли сховатись, адже обстріли Харкова не припиняються. Тож зараз, не відкладаючи на потім, місто ремонтує пошкоджені будинки. Так тільки за минулий рік відновлено 200 будівель у різних районах. Адже люди повертаються додому. Ігор Терехов акцентує, зафіксована 4 хвиля повернення харків’ян – зараз у мегаполісі проживає близько 1 млн 200 тисяч. І аби реанімувати економіку, муніципалітет створює комфортні умови для мешканців міста. Паралельно працюють і над Генеральним планом відбудови Харкова, у співпраці із всесвітньо відомим лондонським архітектором Норманом Фостером. Яким погодився допомогти повернути життя у Харків.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми плануємо, щоб ви розуміли, що у місті буде 2,5 мільйона мешканців. – Ви на 2,5 розраховуєте? – Так. – А військова промисловість? – Авжеж. – За 40 км від цих? – Так, і енергетична буде. – За 40 км ви будете зберігати військову промисловість? – Так, а що? Так і буде. Побачите. Так треба. Буде потужний індустріальний центр, енергетичне устаткування ми будемо виробляти. Потім картинку покажу.

Окрім майбутнього, живуть і теперішнім. Міський голова регулярно спілкується із мешканцями потрощених будинків та з будівельниками. аби розуміти повну картину того, що відбувається.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ти відчуваєш, що ти потрібен людям. Ти відчуваєш, що обов’язково повинен допомогти – У вас же немає стільки коштів. Ну немає. – Я хочу сказати, що це за відповідальність. А за те, що коштів – так, на жаль, коштів нема, щоб відбудувати.. – А ви їм обіцяєте, вона ж буде вас чекати та жінка, за тиждень біля свого парадного. – Я завжди розумію, що я кажу, і коли я обіцяю – я це виконую. Тому коли я пообіцяв, що буде опалення, то воно буде. Коли я пообіцяв. що буде працювати ліфт – він буде працювати. І водопостачання теж буде. А що стосується того будинку, на які потрібні кошти і кошти у розмірі 140 млн. І будемо вишукувати такі кошти разом з державою, бо самі ми не в змозі такого зробити.

До роботи, наголошує Ігор Терехов, підходять комплексно аби люди які повернулись мали змогу жити у власному районі зі всіма зручностями.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Нам потрібно підходити комплексно і системно, бо сьогодні один будинок, завтра інший будинок і авжеж хочеться усім допомогти, щоб люди поверталися і повернулись у свої домівки. Будувати – так, важко. Але це потрібно робити і ми будемо це робити.

За попередніми оцінками місту для повного відновлення потрібно буде залучили 9,5 млрд $ – кошти підуть на відбудову як цивільної інфраструктури так і критичної .

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Що стосується розрахунку тих коштів – так експертиза, є певні висновки але я кожного разу кажу, що це приблизна сума, бо є скриті дефекти, є те,що ми даже не підозрюємо. Ось, наприклад, у нас зараз є такий дефект колектора каналізаційного. Причина цього дефекту це, те що ракети потрапляли у земельні ділянки знаходяться поблизу цього колектора – він не витримав цей колектор – і зараз ми все по новому робимо. Тому казати, що постулат і константа це 9,5 млрд, то це не так. Будуть ще витрати, які ми повинні будемо рахувати.

Тож зараз активно проводять перемовини із міжнародними інвесторами. Ігор Терехов особисто презентує Генеральний план відбудови Харкова та запрошує партнерів на власні очі побачити, що з мегаполісом зробила війна.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже багато приїжджають у Харків, і хочу сказати, що ось був і в Лондоні, до того і в США – Харків на слуху, Харків всі знають, знає міжнародне суспільство і світове суспільство. – Хочуть відновлювати місто, яке за 40 км від росіян? – Так, і є. – Чи у них інші плани на кордони? – Ні. І хочуть, що таке місто повинно бути і повинно розвиватись, і бути науковою столицею України, якою ми бачимо місто Харків, і студентською столицею України, до речі, яким ми тоже побачимо місто Харків. Тому, дуже такий титанічний труд. Ми частково презентували на Лондонській конференції. І хочу сказати, що такий потужний проєкт над якими ми працюємо і він дасть свої плоди. І я маю надію, і я впевнений в тому, що місто Харків буде відновлятись після нашої перемоги і місто Харків буде дуже потужним місто, як ми кажемо ідеальним містом майбутнього.

ОСТАННІ НОВИНИ