Перемогти будь-що. Знайти сили, яких бракує

07.02.2013 19:17   -
Автор:

Олена Мітясова кореспондент

-Рак. Про цей страшний діагноз щогодини дізнаються як мінімум вісімнадцять українців. А щороку від цієї хвороби гине 90 тисяч чоловік.

Рак хвороба підступна. Його, поки він не підняв голови, не зруйнував організму, і не заявив про себе — виявити без медичного обстеження складно і майже неможливо. Жодних симптомів. Так було і зі Світланою. Поки один щасливий випадок, точніше її маленький онук — не вирішив долю.    

Світлана перемогла рак

-У меня тогда был внук маленький, 3 годика  и он как-то бежал и прыгнул и начал ножками подниматься на плечи и стал мне на грудь, я что-то, мне так неприятно сделал, а потом сама обнаружила, а там была шишка.

Далі лікарня, операція, хіміотерапія. Світлана все пережила. І тепер, три роки потому, вона з впевненістю може сказати: хворобу перемогла. Те що настрій і бажання жити — вирішальний фактор в лікуванні точно знає і ця жінка. Світлана працює психологом в онкологічній клініці і щодня  переконує пацієнтів, що рак — не вирок.     

Світлана Муравська психолог

-Есть такие установки, что все это бессмысленно, дорого, бесполезно. Но это ошибочно. Сейчас многие виды рака успешно лечатся.

І чим раніше хвороба буде виявлена, тим успішнішим буде лікування, кажуть медики. І радять раз на рік проходити профогляди. Робити флюрографію, мамографію, відвідувати гінеколога.  Бо якщо знатимеш — значить житимеш.

Олександр Дудніченко лікар-онколог

-Около 15% всех случаев рака приводят к смерти. Из этих людей, из этих больных 30% можно было этих смертей избежать.

Лікування онкології одне з найдороговартісних не лише в Україні, а й у всьому світі. За статистикою, вилікувати рак в нашій державі на першій -другій стадії захворювання коштує від трьох до п"яти тисяч гривень, третьої-четвертої від вісімнадцяти тисяч до мільйона. За матеріальною допомогою до мерії більшість приходить людей саме з такою бідою.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-98% обращений из общего числа обращений, а их у нас порядка 10-12 тысяч обращений -это заболевания, связанные с дорогостоящим лечением. Из них внутри этого массива 80-85% это к сожалению онкология и никуда от этого не денешься.

Та як, дізнавшись про рак, не опустити руки — харків"янам наочно показали сьогодні у кінострічці "Право на життя". Це фільм про жінок, які змогли протистояти хворобі і нині живуть повноцінно. Українська федерація боротьби проти раку, яка організувала зйомки фільму,тепер планує його показати ще у восьми містах країни.

Олена Мітясова