Пенсії після війни може і не бути зовсім. Пояснення Міністерства соціальної політики

03.05.2024 17:11   -

В умовах післявоєнного відновлення, існує висока ймовірність, що можливість отримання пенсії у віці 60 років стане недосяжною для значної кількості громадян України. Це буде не через нестачу страхового стажу, а тому, що забезпечувати виплату пенсій буде нікому, заважили спеціалісти відомства.

Значна частина населення України може зіткнутися з проблемою неможливості виходу на пенсію, адже державні кошти, необхідні для цього, можуть бути вичерпані, повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
На жаль, населення України стає меншим. Сьогодні нас приблизно 35 млн і це на 20 млн менше, аніж було в 91-му році. тобто на початку нашої Незалежності очевидно також що і ті демографічні виклики які ми бачимо на екрані не сприяють нашому відновленню. Це є збройна агресія, величезна кількість передчасних смертей, які не тільки зумовлені військовою аресією. Але й багатьма іншими причинами, в тому числі і турботою про наше здоров’я, багаторічний низький стан народжуваності. Поки що, на жаль, масова еміграція і внутрішнє переселення, збільшення інвалідизації, всі ці виклики стоять перед нами, і ми мусимо знайти на них відповідей. Так, українців народжується менше, бо ми є тією нацією, яка, як і всі європейські нації, є старіючою нацією. Щоразу в нас літніх людей є більше аніж тих, що народилися але цей рік. Минулий став надзвичайно тривожним, тому що коефіцієнт нашого приросту 0,9. Це надзвичайно низький коефіцієнт, він нижчий зараз, аніж в багатьох європейських країнах, навіть ніж в Польщі.

Так, Україна зіштовхується з викликом зменшення чисельності працездатного населення. За даними Міністерства соцполітики, сьогодні спостерігається паритет між кількістю працюючих громадян та пенсіонерів.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Сьогодні кількість працюючих і пенс рі Вже один до одного відповідно утримувати практично ну один одного буде складно Тож нам вже необхідно думати сьогодні про те що таке громадське здоров’я яка культура превенції хворіб нам потрібно створювати максимально інклюзивне середовище щоби зберігати нашу активність і так само дуже серйозно працювати над постійними розвитками наших людей впродовж життя.

Все це впливає і на пенсійний вік і на розмір грощових виплат. Наразі середній розмір пенсії в країні складає лише близько 30% від останньої заробітної плати, що змушує уряд покривати дефіцит Пенсійного фонду за рахунок державного бюджету через недостатність надходження коштів від єдиного соціального внеску. Сьогодні військові отримують достойну оплату праці, яка вносить вклад у Пенсійний фонд через податкові відрахування. Однак, існує ризик, що після завершення військових дій, фінансування фонду може зазнати скорочення.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Оскільки досягнути цього за рахунок природного приросту населення неможливо, багато українців можуть зіткнутися з необхідністю працювати на пенсії, щоб забезпечити собі гідне існування. Тож Оксана Жолнович підкреслила значення повернення українців, які емігрували до війни, а також необхідність інтеграції мігрантів з інших країн, які бажають продовжити своє життя в Україні.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Щоб збільшити принаймні до 40% заміщення заробітку пенсією для наших пенсіонерів нам вже сьогодні потрібно ще приблизно 6 млн працюючого населення і народженням звісно цього ніяким чином не забезпечиш і в цьому контексті для нас особливого значення набуває А як ми повернемо людей за кордоном а яких людей ми повернемо за кордону і мова йде не тільки про наших мігрантів які рятуються від війни мова також іде про українців багатьох поколіннях мова також іде про тих які вирішили виїхати набагато раніше.

У Мінсоцполітики кажуть, сьогодні перед Україною стоїть багато викликів. І мало просто відбудувати країну після війни, а треба ще зробит так, щоб люди захотіли жити в Україні, розвивати тут свій бізнес, народжувати дітей.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Для нас дуже критично сформувати такий набір можливостей, який дасть бажання залишитися тим, хто сьогодні тут виборюється, і дасть натхнення повер тись тим, хто сьогодні за кордоном то що змусить повернутись українців додому.

Таким чином, зауважили в міністерстві, наразі держава шукає всі можливі шляхи відновити Україну і зробити країну привабливою для життя.

ОСТАННІ НОВИНИ