Парламент запретил покупать электроэнергию в России

26.12.2019 15:16   -
Автор:
Президент Володимир Зеленський підписав Закон про ринок електроенергії.  Мета документу: забезпечення належного контролю над цінами за умов недостатньої конкуренції; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії. Це необхідна передумова для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період.
 
У разі істотного коливання цін на ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку «на добу наперед» з відповідним обґрунтуванням. Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України. 
 
Крім цього, комісія отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електроенергії. 
 
Закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку). Водночас Кабінет Міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України.
 
Згідно документу, гарантовний покупець спрямує різницю між доходами та витратами на покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною.