Памятник велосипедисту

22.08.2012 12:21   -
Автор:

 

Білгородське шосе. Неподалік від меморіалу Слави з’явився новий пам’ятний знак. Монумент велосипедистам, які загинули на дорогах Харкова. Сьогодні його урочисто відкрили. Простий і ніяких зайвих деталей — ось така задумка, розповідає скульптор Олександр Рідний. Фігура має говорити сама за себе. В пам’ятника немає постаменту — наче велосипедист їде по імпровізованій вело доріжці. Та й матеріал обрали не аби який, він гарантує захищеність від вандалів.

Олександр Рідний ,скульптор:

—  Зацепить, сдёрнуть ну и поломать, так чтобы просто себе на сувенир увезти — это нереально, а сделан он из стеклопластика, материал крепкий, из него делают яхты.

Сергій Чечельницький ,головний архітектор Харкова:

— Если бы мы поставили его ровно, то велосипедист бы стоял, а так мы его немного наклонили вперёд и сразу получился он в динамике, как я говорю всегда — город Харьков постоянно движется вперёд, вот и велосипедист едет в наш город.

Колір обрали білий. Його буде видно у світлі ліхтарів ввечері, та й вдень він виділятиметься на зеленому фоні. Саме таким його бачили вело активісти.

Михайло Калужинов ,велоактивіст:

— Белый цвет — цвет чистоты , цвет ангела, не знаю, мы хотели именно такой.

Місце встановлення — невипадкове. Тут бере початок одна з найстаріших вело доріжок Харкова.

Валерій Писаренко ,народний депутат України:

— Я как и многие другие, который любит спорт. проводить время в движении, за здоровый образ жизни, хочу вам пожелать, чтоб это место стало точкой отсчёта многих тех, кто присоединятся к вам в борьбе за здоровый образ жизни.

Це буде новий символ міста, символ вело руху Першої столиці, говорять на відкритті, але з особливим змістом — нагадувати всім, що правил дорожнього руху потрібно дотримуватися.

Геннадій Кернес, Харківській міській голова:

— Это очередная вместе с нами победа что мы начинаем понимать, что любителей велоспорта надо уважать в любом городе, поэтому во всех начинаниях я обещаю вам, что мы будем вас поддерживать.

Анастасія Полякова, Олег Синицький. «Харьковские Известия».