Отвязать от прожиточного мимимума выплаты: Минсоцполитики предлагают изменения

27.09.2019 16:06   -
Автор:
В Україні хочуть відокремити від прожиткового мінімуму всі, пов"язані із ним, виплати.  Про це повідомили в Мінсоцполітики. У відомстві розповіли, що планують це зробити, аби можна було більш гнучко рухатися по різним програмам. 
 
Юлія Соколовська міністр соціальної політики 
 
У нас до прожиткового мінімуму прив'язані зарплати, штрафи, податки і багато іншого. Загалом, до нього прив'язані понад сто виплат. І якщо трошки підняти прожитковий мінімум, то це відразу зриває бюджет, тому що все до нього прив'язане. Ми стали зовсім відірваними від тієї мети, що повинен виконувати прожитковий мінімум. 
 
За її словами, у міністерстві готують низку законодавчих змін, що стосуватимуться прожиткового мінімуму. Крім того, за допомоги Всесвітнього банку у відомстві розробляють спеціальні розрахунки. 
 
Юлія Соколовська міністр соціальної політики 
 
Наприклад, у нас є програма допомоги малозабезпеченим сім'ям, і якби ми в цій програмі залишили прожитковий мінімум яким він є, то в рамках цієї програми піднімати прожитковий мінімум простіше, ніж піднімати його повністю по всій системі. Тому ми реально хочемо більше гнучкості в цій системі. Законом про держбюджет ми щороку можемо встановлювати конкретні пріоритети, що ми зараз підтримуємо, в абсолютних цифрах. Тож система повинна бути гнучкою і відповідати потребам, які є в конкретний момент.
 
Та поки що це лише ініціативи та пропозиції, що, сподіваються в міністерстві, розглянуть у Парламенті.