Оренда житла під час війни. Як змінилися ціни та де зараз дешевше зняти квартиру

12.12.2022 16:25   -

Ринок оренди житла в Україні, з початку повномасштабного вторнення рф, зазнав значних змін.  Тепер люди орієнтуються здебільшого на безпеку та віддаленість від зони бойових дій. Якщо навесні українці вибирали в основному західні області держави, то восени розпочалася нова хвиля міграції через масові ракетні обстріли по енергетичній інфраструктурі. Квартири на верхніх поверхах суттєво подешевшали, знизилася вартість оренди і в будинках, розташованих поблизу об’єктів критичної інфраструктури та військових об’єктів. Оренда квартир у безпечних областях подорожчала вдвічі, а іноді й утричі і пошук бюджетного житла став справжньою проблемою.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
З початку повномасштабного вторгнення росії оренда на житло у Льові зросла приблизно на 64,5%. Тут  середня ціна на оренду однокімнатної квартири становить 8 963 гривень. Також у лідерах Закарпатська (зросла на 86,8%), Івано-Франківська (на 83%), Кіровоградська (на 80,7%) та Чернівецька (на 62,5%) області. Натомість в Україні є області, де оренда на квартири зменшилася. До прикладу, в Миколаївській області оренда знизилася на 0,5%, у Київській – на 0.7%, в Одеській – на 5,4%, у столиці Києві оренда “впала” на 10,9%, а у Харківській – на 30,9%.

Фахівці кажуть, у центральних та південних областях вартість оренди впала вдвічі порівняно з довоєнним рівнем. І оживати ринок почав у серпні, коли люди почали повертатися до своїх міст. Ситуацію змінили масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі – значно зріз попит на приватні будинки, які мають пічне опалення та відносно автономні. І зараз, кажуть аналітики, станом на листопад-грудень найбільший попит залишається на невеликі будиночки у:

  • Львівській,
  • Івано-Франківській,
  • Хмельницькій,
  • Тернопільській,
  • Чернівецькій,
  • Закарпатській областях.

Ціна за місяць будиночка з двох кімнат, кухні та невеликого саду – стартує від 15 тисяч гривень. Якщо в будинку є газ, вода, зручності та поряд розвинена інфраструктура і транспорт – ціна одразу піднімається до 18-20 тисяч гривень на місяць. І зараз, перед святами, кажуть аналітики, зріс попит на подобову оренду житла.

Найпопулярнішими напрямками на свята та зимові канікули, як і раніше, залишаються: Київ, Яремче, Львів, Дніпро. Орендувати будиночок на Київщині можна загалом за 5600 гривень, а у Дніпрі – за 3700 гривень. Найвигідніше пропонують подобове житло у Рівненській та Полтавській областях – від 1000 гривень за ніч.