Опыты, мастер-классы и научные исследования. В Харькове прошла VI Ночь науки

23.09.2019 10:49   -
Автор:
Харківські університети підготували для школярів, студентів та всіх, хто цікавиться наукою низку досліджень та експериментів. Вже вшосте "Ніч науки" відкриває двері для допитливих харків'ян та гостей міста. Захід проходить під патронатом Харківського міського голови. Віце-мер Тетяна Чечетова-Терашвілі відзначила, що "Ніч науки" такого масштабу проводиться тільки у Харкові: програма дуже насичена і демонструє всі можливості і ресурси вишів у всіх сферах. 
 
Тетяна Чечетова-Терашвілі заступник Харківського міського голови – керуючий справами виконавчого комітету міської ради
 
От имени Харьковского городского головы Геннадия Адольфовича Кернеса и от себя лично я рада приветствовать всех собравшихся на этой площадке и поздравить всех нас с открытием Ночи науки в Харькове. Особую благодарность хотелось выразить участникам и организаторам данного проекта, которые откликнулись на нашу инициативу о проведении столь уникального и широкомасштабного мероприятия. 
 
А захід дійсно масштабний. Цьогріч він охопив 16 вишів, харківський планетарій та технічну школу «Inventor». Ректор унівеситету міського господарства Володимир Бабаєв підкреслив, що за розвитком науки та сучасних компьютерних технологій стоїть майбутнє якісної освіти.
 
Володимир Бабаєв ректор ХНУМГ ім. О.М.Бекетова
 
Тільки вчора наші спогади, думки, питання були, як наукова фантазія. А сьогодні — як звичайне явище. Тому я вам бажаю сьогодні в усіх університетах подивитися, поцікавитися і головне попрацювати з такими явищами, які дадуть вам можливість завтра працювати повсякденно. 
 
"Ніч науки" традиційно приваблює школярів. Для них презентували чат-бот, який допоможе підготуватися до ЗНО. Крім цього, учні змогли скласти на комп"ютерах 3D-модель будинку.
 
Олена Петрова кандидат технічних наук
 
Ми розробили для них легеньке завдання для того, щоб будь-який учень початкових навіть класів міг повернути конструктивні елементи на їх місце на плані. Коли вони зберуть ці всі елементи на свої місця, вони побачать, як виглядає в тривимірному середовищі поверх одного житлового будинку. 
 
Іван Стадник учень 9 класу 
 
Я решил выбрать 3D-моделирование, это интересно очень и как по мне это нужно знать. Я только что моделировал свой дом, конечно. Это было с корпусами всякими, уже почти было все собрано, мне нужно было только поставить там все это. 
 
Та цікаво на "Ночі науки" було не лише школярам, а й маленьким харків'янам. Вони могли зайти до велетенської мильної бульбашки, а для матусь провели майстер-клас, як зробити улюблену розвагу у домашніх умовах. 
 
Андрій студент 2 курсу ХНУМГ ім. О.М. Бекетова
 
В составе одна часть дистиллированной воды, одна часть глицерина и одна часть моющего средства — любого. 
 
Кожен учасник "Ночі науки" зміг також відчути себе людиною з особливими потребами: визначати запахи із закритими вухами та очима, спробувати предмети на дотик, а також "читати" руками, за шрифтом Брайля. Також в університеті провели низку дослідів з виробництва електроенергії та показали принципи освітлення фасадів будівель. 
 
Карина учениця 10 класу
 
Когда школьники идут на Дни науки, они саморазвиваются, они узнают что-то новое. Каждый раз, приходя на новые Дни науки, ты понимаешь, что ты реально можешь получить от той или от той профессии и в итоге можешь выбрать.
 
"Ніч науки" проводиться у Харкові з 2013 року. За 6-річну історію проект став відомим далеко за межами Харкова. Освітня акція має нагороду Конгресу ініціатив Східної Європи за участь у конкурсі транскордонного співробітництва.