Онлайн чи офлайн: в якому форматі діти йтимуть до школи з 1 вересня?

28.07.2023 20:05   -

В підвальному приміщенні однієї зі шкіл Шевченківського району зібрались вчителі та батьки школярів цього району. Головна тема зустрічі: навчання дітей, у якому форматі його можна відновити з першого вересня. І якщо воно буде комбінованим, то де навчатимуться діти, які готові ходити на уроки. Сама зустріч у форматі живого спілкування. Батьки висловлюють своє розуміння і бачення. Міський голова, каже, запросив батьків та вчителів, аби вислухати і зібрати повну картину побажань. Так, щоб згодом ухвалювати оптимальне рішення, щоб воно задовольнило всіх.

НІКА МАТИ ШКОЛЯРА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Ми на даний час перебуваємо на Західній Україні. Ми буквально з перших днів виїхали. У нас є велике бажання повернутися додому, тому саме для цього на даний час приїхала сюди, щоб послухати, яка саме на даний час є ситуація, як вона складатиметься. Тому, що у мене дитина відмінник і я бачу який вплив має онлайн навчання. Він погіршив свої знання, він погіршив своє прагнення навчатися і коли ми пішли до школи офлайн та ситуація змінилась. Це дуже важливо бути соціально розвинутими. І нам би хотілось повернутись і мені дуже хотілося б почути чи справді буде можливість дітям навчатися офлайн.

АНАСТАСІЯ МАТИ ШКОЛЯРІВ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
У мене два школяра. Одна дитина старшого віку вже 9-й клас, він може навчатися сам, але каже мені, краще до школи. А другий син він піде у 2-й клас і теж хоче ходити до школи. Бо там друзі, там вчитель. Йому подобається. Він , на щастя, зміг піти у Львові в перший клас.

Міський голова акцентує,- місто нікого ні до чого не примушує, а просто хоче почути думку батьків. Ігор Терехов озвучує варіанти, як можна запровадити комбіновану форму навчання для школярів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Не буде такого, що чи я , чи хтось з вчителів, чи директорів, сказав вам, що потрібно приводити дітей сюди і все. Є варіант коли ми будемо як і було до того, навчати дітей в онлайн-режимі. Ви розумієте, що був Ковід. І ми маємо вже певний досвід. Не новий рік, цей рік, коли йде війна з 24 лютого ми розуміємо, що діти навчаються у режимі онлайн. Десь краще, десь гірше, але навчаються. Є ще одна пропозиція і це залежати буде тільки від вас. Від того, як батьки хочуть, ми зробим спеціальні місця, які будуть повністю, підкреслюю, 30 разів підкреслюю, повністю відповідати безпечній ситуації. Там буде безпечно. Як приклад, це будуть декілька станцій метрополітену, які ми обладнаємо з усіма нормами. Це шумоізоляція, вентиляція, туалетні кімнати, перегородки, парти, дошки, інтернет. Все це буде там. Тому я хочу з вами порадитись, щоб ми прийняли рішення. Хтось відпустить свою дитину, і прийде і буде навчатись в метрополітені, декілька ще обладнаємо теж бомбосховищем, – не простих укриттів. І там зможуть навчатись діти. Комбіновано. Це я не кажу, що кожного дня зможуть піти в школу. Ми зробимо спеціальний графік, згідно якого будуть діти навчатись. Якщо хтось хоче, щоб їх діти навчались , як це було онлайн, будь-ласка, будуть навчатися онлайн. Добре?

У разі потреби, дітям організують транспорт до місця навчання, а також харчування. Зі свого боку, місто розглядає багато варіантів проведення уроків, там, де дійсно діти будуть у повній безпеці. І тільки батьки вирішуватимуть віддавати дитину на офлайн навчання, чи ні.

ВІРА МАТИ ШКОЛЯРА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Я прийшла висловити думку моєї дитини . Вона бажає вчитися офлайн. Тому прийшла послухати, які є можливості для цього виду навчання. Буду її радувати. Вона хоче навчатися і ми підемо. Наш голова робить все для того, щоб врахувати всі інтереси. І я дуже вдячна за це і вірю, що наш город справиться з цією задачею.

ЗОЯ МАТИ ШКОЛЯРА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Я вважаю, що це питання може бути вирішене тільки на розсуд батьків, тільки вибрати офлайн чи онлайн для своєї дитини це стосується – це тільки право батька дитини. Але для себе я вибрала на сьогоднішній день – це онлайн формат. Але від зустрічі, я задоволена зустріччю, дуже дякую меру, але я не отримала відповіді на головні запитання. Я дуже раджу зустрічам з іншими районами міста побудувати трохи в іншій формі : запропонуйте будь-ласка формат, як це буде проходити. Тобто модель онлайн-навчання, модель офлайн-навчання і модель змішаного навчання. Щоб батько, або мати могли отримати інформацію який вчитель буде вести це заняття, чи буде це хаб, чи буде це метро, чи буде це бомбосховище.

Якраз всі  ці моделі можливих варіантів форм навчання, повідомили у муніципалітеті, і будуть сформовані, а також оприлюднені батькам після серії зустрічей мера міста з батьками всіх 9-ти районів Харкова. Зараз проходить обговорення, як правильно вибудувати навчальний процес для освітніх закладів Харкова з нового навчального року.

ОСТАННІ НОВИНИ