Олимпийский чемпион Алексей Торохтий в стенах родной альма-матер

01.09.2012 17:58   -
Автор:

Олексій Торохтій ,золотий призер Олімпійських ігор:

-Вы знаете, с самых первых дней в тяжелой атлетике я не ставил сам на себя никаких ставок, т.е я не рассчитывал на то, что буду грандиозным спортсменом, высоким спортсменом, все шло самим собой и затягивало на каждом витке, просто так можно сказать.

Та от директор училища Анатолій Попов не погоджується з олімпійським чемпіоном. Каже, в Олексії завжди був помітний потенціал.

Анатолій Попов, директор Харківського обласного вищого училища фізкультури:

-Он шел к олимпийской медали, это скажет любой наш тренер, или к золотой, или к серебряной, или к бронзовой.

Тепер з нагоди приїзду чемпіона, Анатолій Попов навіть влаштував цілу екскурсію майбутнім музеєм олімпізма. Який збираються відкрити в училищі вже  до Нового року. Тут зібрано чимало світлин кращих вихованців закладу. Серед них тепер і фотографія Олексій Торохтій. Його досягнення у важкій атлетиці стануть взірцем для юних спортсменів.

Євген Савін, заступник голови Харківської облдержадміністрації:

-Это естественно воспитательный момент нашего подрастающего поколения. Заставить кого-то заниматься спортом — это очень сложно, приводить в примеры и делать кумирами олимпийских чемпионов, спортсменов, достигших результатов, это задача, которая позволяет втянуть все больше детей в занятие физкультурой и спортом.

А це вкрай необхідно, оскільки у зв`язку із технологічним прогресом, все менше стає дітей, які займаються спортом. А відтак незабаром ніде буде брати і майбутніх олімпійців, кажуть обласні чиновники. І додають, прищеплювати цікавість до фізкультури треба змалку. Для цього необхідно створити лише відповідні умови. Забезпечити спортивними спорудами усі школи, як у містах, так і у віддалених селах та глибинках. Власне, цим зараз і зайняті в профільних управліннях міста та області. Останнім часом на Харківщині встановили вже чимало спортивних майданчиків, тренажерних залів, облаштували футбольних та волейбольних полів із синтетичним покриттям. І на цьому не зупинятимуться. Наприклад в області з`являться ще чотири нових фізкультурно-оздоровчих комплекси. Їх побудують у Лозівському, Первомайському, Вовчанському та Борівському районах. Тож тисячам хлопчиків та дівчаток буде де набиратися здоров'я та займатися спортом, а відтак зростатиме і надія, що олімпійських чемпіонів стане більше.