Обзавестись собственными квадратными метрами на выгодных условиях кредитования

19.06.2012 23:59   -
Автор:

Ви живите у гуртожитку, блукаєте по чужих квартирах або на своїх квадратних метрах не вживаєтеся з купою родичів — тоді Програма здешевлення іпотечних кредитів для будівництва доступного житла, ініційована президентом України, для вас, кажуть в облдержадміністрації. Придбати квартиру за нею можна на вигідних умовах -під три відсотки річних на п"ятнадцять років з частковою компенсацією відсоткої ставки державою.

Оксана Сороколіта, начальник філії Харківського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України":

-Кредит заемщикам предоставляется в гривне. Срок кредитования до 15 лет. Процентная ставка при выдаче кредита 16% годовых. Частичная компенсация государства 13%  годовых и фактически клиент оплачивает 3 % годовых

Перебувати на квартирному обліку при цьому не обов"язково. Головна умова для участі у програмі, щоб площа, де мешкаєте потенційний покупець не перевищувала восьми квадратних метрів на людину. І вона не числилася в багатіях.  
 
Олександр Вензель ,заступник начальника регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву:

-Одно из ограничений, если семья получает больше 10 средних зарплат по области, это доход семьи должен превышать 26 тысяч гривен. И тогда на этом основании человек получит отказ от участия в программе

Всього ж до кінця року, за цією програмою, Харківщина має реалізувати близько тисячи квартир. В дев"яти новобудах, по місту і області. Вартість квадратного метру в них становить п"ять з половиною тисяч гривень.

Олександр Харченко, голова асоціації  "Регіональне будівництво":

-Стоимость квартиры будет выходить, это порядка 250-300тысяч. Первый взнос порядка там 65-70 гривен и ежемесячный платеж, жильцу прейдется платить 2,5 тысячи гривен

Щоб взяти участь у програмі пільгового іпотечного кредитування — харків"янам і мешканцям області потрібно звернутися до Ощадбанку та державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Далі — справа лише у документах.

Олена Мітясова, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.