Обманутые вкладчики банка «Базис»

11.10.2012 18:54   -
Автор:

Валентина Мясникова майже шість років була вкладником банку "Базис". Тепер повернути власні кошти жінка не може. Фінустанова наразі проходить процедуру ліквідації.

Валентина Мясникова вкладник банку "Базис"

-С 2007 года являюсь вкладчиком. Туда идут и зарплаты, и пенсии. И никаких сведений о том, что будет дальше с нашими деньгами нет, неизвестно.

З цією проблемою жінка звернулась до народного депутата Валерія Писаренка. Та Валентина Мясникова не перша, хто приходить на особистий прийом до нардепа з подібним зверненням. Інна Шорохова також не може отримати власні заощадження.

Інна Шорохова вкладник банку "Базис"

-Я восемь лет являюсь вкладчиком банка "Базис". В договоре никаких форс-мажоров не описано. На словах было сказано, если что Фонд возврата все возвращает.

І дійсно так, тепер гроші вкладникам має повертати Фонд гарантування виплат фізичним особам, пояснює людям народний депутат Валерій Писаренко. Але після того, як реалізує майно фінустанови. Та й то, у сумі не більше двохсот тисяч гривень. Це при тому, що банк заборгував мільйони гривень і харківським підприємствам. Вони можуть взагалі лишитись ні з чим. Фінустанова збанкрутіла, а кошти були виведені за кордон. Це підтверджують правоохоронці. Проти посадових осіб банку вони вже порушили кримінальну справу.

Зіновій Галаван начальник слідчого управління МВС України в Харківській області

-Это происходило следующим путем, выдавались кредиты различным лицам, физическим лицам в милионах. Залоговым имуществом часто бывали векселя различные или имущество, которое в последующем передавалосьв другие предприятия, которые проходили процедуру банкротства и имуществом в никуда. А деньги переводились на счета других фирм и в конечном итоге переводились на Кипр и в другие обшорные зоны.

Тим часом колишній співвласник банку "Базис" Арсен Аваков перебуває за кордоном. Від фінустанови він віхрестився. А люди, які довірили  свої гроші — страждають, -каже Валерій Писаренко. Вони масово звертаються по допомогу куди тільки можуть. Тож наразі, підкреслив нардеп, найголовніше аби вони отримали власні кошти.

Валерій Писаренко народний депутат України

-Я бы разделил этот вопрос на две части. Это вопрос государства, которое должно четко дать ответ и Фонд гарантирования вкладчиков, когда люди смогут забрать свои деньги, в какой процедуре, в какое время, чтобы не нагнетать панику. Конечно же найти и привлечь к ответственности тех людей, которые обокрали вкладчиков на миллионы гривен. И в этом сегодня первочередная задача правоохранительных органов.

Євгенія Кутнова, Євген Шинкаренко.Харьковские Извести