Новый таможенный кодекс

18.03.2012 16:15   -
Автор:

Верховна Рада України ухвалила новий митний кодекс. Сатрий діяв з1993 року. Головна зміна- українці зможуть безмитно ввозити в країну товари на суму в тисячу євро, а це в п'ять разів більше, ніж зараз. Мова йде про громадян, які пересуваються морським та авіа-транспортом. Якщо ж товар з-за кордону ввозять на машині — норма безмитного ввезення складатиме п"ятсот євро. Окрім того, згідно нового кодексу часу на оформлення митних документів буде витрачатись менше.

Олександр Мірза перший заступник начальника Харківської обласної митниці
Новый таможенный кодекс предусматривает время сокращения на оформления таможенных документов до четырех часов. В ныне существующей редакции такая норма предусмотрена из расчета не более суток.

Тому якщо усі документи в порядку, то митниця не матиме права тримати особу на кордоні більше прописаного у законодавстві часу. А для ще більш спрощеного контролю вводиться електронне декларування товарів.

Олег Михайлов юрист
Это серьезно влияет на эфективность попыток наших дружить экономическки с другими странами. Ну и конечно же это позволяет снизить уровень корупции. Почему? Теперь груз попадая на таможню с каким-то определенным пакетом документов, часть из которых подана в электронном виде может перейти границу и затем последует обязательный аудит или пост проверка, когда товар уже пересек границу.

Тож менше часу на митниці, і у інспекторів менше шансів отримати хабара. Окрім того, вперше вводиться персональна відповідальність за конкретного службовця. А це означає, що на нього можна буде подати до суду, і це не може не тішити громадян. Та не всіх. Для вітчизняних автовласників новий кодекс може стати поштовхом до збитковості. Бо більшість українців схочуть пригоняти машини із-за кордону, адже новий документ дозволятиме їхнє тимчасове ввезення терміном до року. А тут вже водій зможе їздити по цій же тимчасовій реєстрації. Та все ж для законослухняних підприємців прописані і привілеї.

Олександр Мірза перший заступник начальника Харківської обласної митниці
Те упрощения, которые проявятся для добропорядочных и законопослушных предприниматей проявятся в виде такого введения понятия как уполномоченный оператор,ч то позволит иметь существенные льготы и приоритеты над обычными предпринимателями. Будет система упрощений, которыми могут пользоваться предприниматели, сам процес  таможенного оформления будет приведен с существующими мировыми нормами.

Окрім того кількість документів, які потрібні на розмитнення товарів скоротять вдвічі. Цим автори законопроекту ще раз виключають можливість отримання хабара. Сам же документ уже пройшов усі поправки, і чекає лише на підпис Президента. Якщо ж його ухвалить глава держави, то він набуде чинності з травня цього року

 

.