Новий метод знезараження води планують запровадити у Харкові

23.11.2012 22:20   -
Автор:

Вода є основним джерелом життя. Та аби потрапити до оселі людини, вона проходить сотні кілометрів по трубам. І на цьому шляху її доводиться очищувати декілька разів. Поки найдієвішим та найдешевший спосіб — це хлорування. Але цей хімічний елемент у великих дозах може бути небезпечним для людини, тож у планах мерії -  перейти на інший спосіб знезараження води: обробляти її гіпохлоритом натрію.

Олександр Коваленко перший заступник генерального директора КП "Харківводоканал"

-Это метод, который соль определённого качества поставляется на электролизные установки и получается очень хороший дизенфикционный материал. В жидком виде он не опасен, не токсичен, он вводится в воду с определёнными дозами и решает вопрос дезинфекции воды.

Нетоксичність та простота складу — вирішують не лише питання із безпечністю вживання, а й збереження водогонів від корозії. Так вода стане м*якшою, а її смакові властивості не погіршаться.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-Меньше нагрузка идёт на трубопроводы. Ведь хлор является активным реагентом, коррозионным. Это активный хим элемент. А уже применение нового состава будет более благотворно влиять на внутреннюю поверхность трубопровода.

Вже зараз фахівці комунального підприємства "Харківводоканал" розробили проект нового методу знезараження води. І ця ідея вже отримала підтримку не лише у мерії, а й на державному рівні. Наступний крок — це закупівля спецустановок, які і проводитимуть електроліз солі. Вони будуть знаходитися на території резервуарів для знезараження води. Один з них розташований у селищі Лєдноє.

Усього в місті два очисних резервуари. Та відразу переводити їх на гіпохлоритний спосіб у місті не планують. Це робитимуть поступово.

Олена Завгородня Сергій Перець Харьковские Известия