Нові технології у роботі КП «Харківміськліфту»

27.03.2013 17:43   -
Автор:

У кузні з виробництва харківських підйомників з самого ранку кипить робота. Тут народжуються нові і сучасні засоби підйому по поверхах. Раніше Сергій, робітник підприємства, без інструментів не обходився. Тепер це в минулому,  чоловік працює не прикладаючи фізичних зусиль біля комп'ютерного стенду.

Сергій оператор пробивного верстата

-Обычный компьютер. Ось "у", "х" задаётся программа где надо ударить отверстие или линию пробить. Это удобней конечно, если раньше это болгаркой вырезалось, сверлилось, а сейчас это всё механизировано и практично.

У цьому цеху виробляють короб-скелет майбутнього ліфта. Неподалік займаються його начинкою, від найточніших деталей до простих кнопок виклику. Останнім часом їх стали робити металевими. І це не гонитва за модою, кажуть на підприємстві, а звичайна боротьба з вандалами, які спалюють кнопки. Така ж доля спіткала і панелі.

Олександр Годзь начальник виробничої дільниці

-Это панель поста приказов, который в лифте здесь с кнопочками. Это модель без индикации без нанесения номеров. Для нанесения номеров у нас закуплен городом вот такой лазерный станочек. Т.е. в итоге вы получаете такие красивые цифры для панели.

Роблять на підприємстві кабіни різного класу комфорту — стандарт і віп. Про ціни на підприємстві говорити не хочуть, але запевняють вони в два рази нижчі за їх імпортні аналоги. А головне надійніше.

Анатолій Кандауров директор КП "Харківміськліфт"

-Ну мы в прошлом году отправили больше на полумиллиона городу Днепропетровску сделали много оборудования. Отправили и закупили. Другие города покупают. Вот буквально недавно к нам Львов приезжал по обмену опытом по нашим технологиям. Так же Россия приезжает смотрит и мы обмениваемся с ними разными своими работами.

Та в першу чергу на підприємтсві піклуються про ліфти для будинків Першої столиці, говорить Анатолій Кандауров. Для цього власне і створювалося підприємство. Цього року по місту планують замінити близько сімдесяти ліфтів. На це з міського бюджету виділили сім з половиною мільйонів. А щоб підймники не ламали, в них встановлюють відеокамери. Таких в місті вже сотня, в Дзержинському районі. Спостерігають за всім в режимі он-лайн.

Ігор Бескровний кореспондент

-А ось це одна із останніх розробок підприємства — "Розумній під'їзд". Працює вона дуже просто. Людина підходить до дверей, прикладає ключ. Двері відчиняються, загоряється світло на першому поверсі та подається ліфт.

Система "Розумний підїїзд" поки не має аналогів в Україні. І вона багатофункціональна, кажуть на підприємстві. За допомогою електронного табло на вхідних дверях під'їзду, система може інформувати мешканців про борг за комунальні послуги або вітати їх з днем народження. Система також дозволяє контролювати й працівників підприємства, фіксуючи час прибуття та виконання ними ремонтних робіт.

Ігор Бескровний