Нові правила оформлення субсидії: що змінилося для українців (відео)

24.11.2022 19:37   -

З 1 грудня цього року для оформлення субсидії потрібно буде йти лише до Пенсійного фонду. Нові правила ухвалили в уряді.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій в умовах воєнного стану Урядом у вересні поточного року прийнято рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

До речі, у міністерстві соціальної політики пояснюють, що не обов’язково звертатися до установи за місцем реєстрації. І сьогодні це дуже доречно для переселенців. Подати заяву можна в Пенсійному фонді будь-якого міста. При чому, до кінця листопада ще можна звертатися до органів соцзахисту. Заяву приймуть і опрацюють, зауважують в уряді.

А вже починаючи з 1 грудня 2022 року, призначення житлових субсидій, прийом громадян з цих питань здійснюватиметься органами пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом, що дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання, пояснюють в уряді.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
З’явиться також можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій в електронній формі через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України.
З січня 2023 року весь процес щодо надання житлових субсидій (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) здійснюватимуть органи пенсійного фонду України.

З нового року вся Інформація про одержувачів житлової субсидії буде передана Пенсійному фонду України.

Крім того, залишиться можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій до сільської, селищної, міської ради та центру надання адміністративних послуг, а також через портал Дія.

І, головне, для громадян, які вже отримують житлову субсидію, нічого не зміниться, наголосили в уряді. Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.