Нові бомбосховища для школярів, харчування та відновлення Харкова – питання сесії міськради

06.09.2023 19:21   -

У Харкові в дистанційному режимі відбулась позачергова сесія міськради. На порядку денному 8 питань, що стосуються життєдіяльності мегаполісу та створення комфортних умов для його жителів. Так у місті продовжується робота над Генеральним планом відновлення Харкова, адже всі його райони за півтора року повномасштабної війни дуже сильно постраждали від дій окупантів. Тож у співпраці з архітектурним бюро Лорда Фостера фахівці розробляють план відбудови та оновлення мегаполіса.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Зараз закінчується робота над п’яти пілотними проєктами, які будуть представлені. Крім цього, ми будемо проводити інвестиційний форум 19 вересня в місті Києві, у Парковому. Де теж будемо презентувати цю роботу і ці п’ять пілотних проєктів для міста Харкова. Крім цього ми плануємо залучити ще іноземних архітекторів, наших архітекторів, які до речі вже працюють разом із фундацією Лорда Фостера щодо генерального плану розвитку міста Харкова. Тому ця робота вона важка, вона потужна, але вона кожного дня продовжується. Хочу подякувати всім архітекторам, які долучились до цієї роботи.

Ігор Терехов зауважує, генеральний план відбудови Харкова стосується не тільки архітектури, а і охоплює економічну модель відновлення міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це не тільки про архітектуру, а це перш за все про економіку міста Харкова, бо ми дуже ретельно виписуємо економічну модель розвитку міста Харкова. Буквально вчора я зустрічався з ІТ-кластером і теж це ми обговорювали, щодо можливості долучитися до цієї роботи, бо ми залучили туди спеціалістів Оксфорда, Гарварда – це такі потужні спеціалісти, які вибудовують нам економічну модель розвитку міста Харкова.

Одним із важливих рішень, що ухвалили депутати є зміни до бюджету Харківської громади. Так, передбачені додаткові витрати на оплату природного газу та електроенергії КП «ХТМ» виділено 100 млн гривень; на реконструкцію об’єктів водо- та теплопостачання – понад 131 мільйона; на забезпечення безоплатного проїзду у громадському транспорті – додатково майже 84 млн. Не менш важлива стаття витрат – забезпечення харчування школярів у метрошколі, спрямували 17 мільйонів гривень.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми виділяємо певні кошти для того, щоб безкоштовно годувати дітей у метрополітені, коли вони навчаються у метрошколі. Крім цього виділили кошти щодо безкоштовного харчування людей, яким це необхідно – це незахищені верстви населення, і ви знаєте, що ми сьогодні безкоштовно годуємо порядка 35 000 мешканців міста Харкова, а також вимушених переселенців, які на сьогодні проживають у місті Харкові і яким потрібна допомога.

Обговорили і питання покращення роботи паркінгів. Їх у місті планують охороняти та обслуговувати. Також депутати проголосували за виділення земельної ділянки для бомбосховища-укриття, аби ще більша кількість школярів навчались офлайн.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Перше рішення щодо земельних ділянок на яких будемо будувати бомбосховище, повноцінне бомбосховище для того, щоб наші діти мали змогу вчитися у безпечних умовах. І це дві гімназії, які ми сьогодні затвердили. І одне питання, яке було с таким резонансом вокруг нього певне був резонанс, емоції бурхливі. Але ми виділили земельну ділянку, перше рішення щодо виділення земельної ділянки на якій буде будуватись безпечний простір- укриття. Хочу нагадати, що ми виділяємо земельну ділянку робимо проєктну документацію, а вже будують за власні кошти Агенція по відновленню України. Тому для нас це дуже знаковий об’єкт і я хочу подякувати усім небайдужим громадянам з якими я мав перемовини, з якими ми спілкувались і нарешті ми зробили так, щоб і громадськість, і суспільство, і архітектори – усі знали що ми робимо, що ми відкриті і це перший крок того, як потрібно на стадії прийняття рішення спілкуватись між собою даби не допускати емоційних таких випадків, які були.

Також Ігор Терехов дав доручення профільним департаментам міської ради зберегти Будинок архітектора, що нещодавно постраждав від масштабної пожежі. Очільник мегаполіса підкреслив, що хоча ця будівля не є комунальною власністю міста, але це пам’ятка архітектури, яку вкрай важливо зберегти.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Wе певна перлина міста Харкова і він дуже постраждав. Тому потрібно зробити концерваційні роботи виконати для того, щоб він вщент не був зруйнований після зими. Ми це будемо робити, робити власними силами. Крім цього будемо долучати донати, будемо долучати міжнародні фінансові інституції і різноматнітні фонди для того, щоб відновити цей будинок. Бо це архітектурна пам’ятка, пам’ятка нашої історії і для нас дуже важливо, щоб зберігався такий знакові для Харкова будинки і я дуже вдячний всіх хто не стоїть у стороні, а з нами рядом буде відбудовувати цей будинок.

ОСТАННІ НОВИНИ