Нещодавно відкритий басейн на Салтівці відпрацював перший місяць

04.12.2012 18:32   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-Нестандартна глибина чаш — найглибше місце — це метр сімдесят, температура повітря — 29, води — 28. У басейні створені усі умови для оздоровчого плавання. За перший місяць роботи його відвідали майже вісімсот харків"ян, з них більшість — це діти.

До другої години дня у великій чаші басейну, що на Салтівці, плавають дорослі, приходять вони сюди і ввечері. Та весь день увага зосереджена на дітях. Малеча віком до десяти років займаються у "лягушатнику". З грудня тут же безоплатно тренуватимуть і учнів початкової школи за програмою масового навчання плаванню. Місто винайшло таку можливість. Поки це будуть діти з Московського району.  

Світлана Боровська директор Харківського палацу дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради

-Занятия таких групп будут проходить в первой половине дня — это учебное время, или факультативное в зависимости от режима работы школ. Группы сформированы по принципу деления на классы, средняя наполняемость групп 18 человек, с ними работает два тренера и дети в принципе работают в малой чаше, которая глубиной 70 см, это начальное обучение, по факту рассчитано оно на один месяц.

За ці вісім занять малечу вчать основам.

Світлана Черніна керівник секції плавання

-Кладём ребёнка на воду, обучаем дыханию, вдох-выдох,  кладём на спинку, на животик, и учим кроль на груди, кроль на спине, скольжение, работа рук, работа ног.

Та все ж головна мета роботи басейну — оздоровлення дітей.

Едуард 11 років

-Я раньше ходил на плаванье, я хорошо плаваю и когда я ходил, я тогда не болел, а когда перестал ходить — я вот две или три недели болел.

Старші діти, за умови вміння плавати — допускаються у велику ванну. За ними слідкує черговий тренер, який відповідає за їхню безпеку.  

Ганна 11 років

-Нельзя прыгать на глубину и нырять и ещё нельзя баловаться.

Пропускова можливість басейну тисяча сто відвідуючих на місяць. Групи і для дорослих, і для дітей заповнюються дедалі більше. Адже це єдиний басейн на усю Салтівку.  

Валерія 11 років

-Здесь хороший размер бассейна, очень чистая и тёплая вода, здесь хорошие тренера, Здесь настолько недалеко от дома, что я хожу сама.

Ніна Костюченко бабуся

-Мы так ждали, когда откроют бассейн, и поэтому пришли сюда сразу, мы живём тут недалеко на Широнинцев возле хлебзавода недалеко.

Що ж стосується технічного оснащення, то за місяць воно показало себе на висоті. Нові насоси, фільтри, нагрівачі води працюють як годинник. І в обслуговувані обладнання простіше ніж попереднє.

Допомагає в очищенні самого дна басейну спеціальний агрегат, який працює на кшталт пилососу. Його подарував Президент України Віктор Янукович. Він же урочисто відкривав басейн місяць тому. Адже в його капітальному ремонті допомагала і держава, аби салтівські дітлахи росли сильними та здоровими.

Анастасія Полякова, Ярослав Кононенко, Харьковские Известия