Не ідеальне, але єдине реальне рішення. Як бомбосховища у Харкові перетворюють на школи (відео)

20.04.2024 11:58   -

Вже два роки учні Харкова позбавлені можливості відвідувати школи, жити повноцінним мирним життям. А без соціалізації дітям ніяк не можна. Тож і вигадують у Харкові способи навчання офлайн. Рішенням стало переобладнання протирадіаційних бомбосховищ, приміщень метрополітену під класи та будівництво підземних школ-укриттів.

Це одне з радіаційних бомбосховищ у Харкові. На початку війни тут жили родини з дітками. Наразі тут все так і залишилось – імпровізована постіль, іграшки. Але вже до першого вересня це приміщення перетвориться на справжню підземну школу з дотриманням усіх вимог.

Зараз це бетонні сірі стіни. Похмура, не комфортна і, навіть, трохи лячна атмосфера. Та головне – тут, під землею, безпесно. Вже зовсім скоро тут почнеться капітальний ремонт. І кімнати наповнить веселий дитячий гомін.

Вміститися одночасно в цьому укритті зможе 150 дітей. Тож, навчатися у дві зміни матимуть змогу 300 учнів. Так само, як і до метрошколи, школярів сюди буде підвозити спеціальний автобус та будуть організовані перекуси, розповідає керівник Офісу реформ Харкова.

ДМИТРО ДАВИДЯНЦ ДИРЕКТОР КУ “ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА”
Проєкт реалізується у тісній співпраці з Холодногорською адміністрацією, Департаментом освіти та керівництвом ліцею залізничного транспорту міста. Є завдання від міського голови переобладнати протирадіаційні укриття, щоб в них була система вентиляції, щоб в них був зроблений ремонт, та діти могли в них навчатися. Саме переобладнання протирадиаційні укриття (ПРУ) ми робимо без залучення бюджетних коштів за допомогою міжнародних фондів. Один з партнерів, якій погодився взяти одне пру, і в майбутньому ще три, це всесвітня лютеранська організація. Хочу сказати, з лютеранською організацією в нас вже є понад рік співпраці. Ми працювали щодо забезпечення продуктами пунктів харчування, щодо питань відновлення житла. Вони в минулому році відновили понад 500 квартир. Це квартири на Північній Салтівці, де найбільше постраждали її райони. І зараз є нова веха нашої співпраці.

Так, всі фінансові витрати щодо переобладнання старого бомбосховища на сучасний простір, придатний для перебування там дітей, взяв на себе саме відокремлений підрозділ Всесвітньої лютеранської федерації в Україні.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МАРК МУЛЛАН ГОЛОВА ВП “ВСЕСВІТНЯ ЛЮТЕРАНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ В УКРАЇНІ”
Я хочу сказати, і підкреслити, що мені дуже приємно, що ми будемо відновлювати приміщення, в якому зараз знаходимось. І я впевнений, що це стане гідним початком створення і інших таких зон для навчання. І я підкреслюю, що окрім відновлення приміщення, ми будемо надавати дітям соціально-психологічну підтримку , коли вони будуть потребувати її.

Марк Маллан говорить, його девіз: якщо ти можеш допомогти людям, то роби це. З таким гаслом він разом з однодумцями приїхав у 2023-му році до Харкова, щоб відбудовувати зруйновані будинки, надавати гуманітарну підтримку. А побачивши, що маленькі мешканці міста через ракетні обстріли позбавлені можливості навчатися, спілкуватися, та й в загалі нормально жити, взялись за облаштування підземних шкіл.

МАРК МУЛЛАН ГОЛОВА ВП “ВСЕСВІТНЯ ЛЮТЕРАНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ В УКРАЇНІ”
Більшість шкіл на Сході і Півдні України закриті, і ми хотіли б поміняти цю ситуацію. Можливо, школа під землею, це не ідеальне рішення, але сьогодні ми так закриваємо цю потребу. Я думаю, ми ще повернемось у це приміщення, де діти будуть насолоджуватись навчанням і спілкуванням один з одним. Знаєте, ще хочу сказати, якщо не я, то хто?!

А от втілювати в життя цей проект буде громадська організація “Спільна справа для людей”. Перероблятимуть бомбосхвище під класи так само, як це робили в метрошколі, розповідає голова організації.

ЮЛІЯ СІКАЛЕНКО ГОЛОВА ГО “СПІЛЬНА СПРАВА ДЛЯ ЛЮДЕЙ”
Першочергово ми будемо оголошувати тендера для пошуку підрядної організації, яка буде займатися будівельними роботами в цих  приміщеннях. Ми хочемо, щоб вже у вересні дітки тут училися. Ми приведемо тут капітальний ремонт, будемо міняти систему вентиляції, всі комунікації будуть замінені. Но принцип буде метрошколи.

Обладнати в приміщеннях цього бомбосховища хочуть п’ять класних кімнат.  А взагалі у Харкові до початку нового навчального року планується переобладнати під шкільний простір ще три таких протирадіаційних  укриттів.

ОСТАННІ НОВИНИ