“Навчатися під землею – це ненормальна ситуація”: європейські посли та дипломати побували в Харкові (відео)

22.04.2024 18:52   -

Одна справа знати зі ЗМІ, що коїться в Україні, інша – побачити все це на власні очі. До Харкова прибула міжнародна делегація. Посли та дипломати перш за все відвідали Північну Салтівку.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Зараз ми знаходимось у найбільшому в Україні районі. До війни тут проживало приблизно 300 тисяч. Це, так звана, Північна Салтівка. Тоді, коли окупанти стояли по кільцевій дорозі, тут десь, приблизно 7-8 км.Вони розтрощували нам житлові будинки, палили усіма РСЗО по житловим будинкам. Ось, ви бачите наслідки цього . Зараз тут багато вже зроблено. Але залишаються ці поранення на житловому будинку. Сьогодні вставлені всі вікна. Працюють будівельники над комунікаціями. І далі будемо переходити до конструктива. Тому для нас дуже важливо, щоб відбудова, відновлення продовжувались. І ще одне – дуже важливо – не можливо і не потрібно чекати закінчення війни. Для людей дуже важливо емоційно, що вони бачать відбудову. Що вони не кинуті. І тоді вони залишаються у місті. Що хоче наш ворог?! Він хоче, щоб люди виїхали з міста. Створити, так звану, “сіру зону”. Але це не можливо! Таке місто, як Харків, це велич України, це символ незламності, і нам всім потрібно, щоб відбудова, відновлення продовжувались.

Мер також зауважив, що Харків розраховує на дієву та своєчасну підтримку щодо відновлення будинків. І тільки разом з партнерами Харків зможе підготуватись до зими та забезпечити надійний захист неба над Харковом.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Делегація  також побачила низку зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури, щоб наочно оцінити масштаби руйнувань, які вплинули на енергетичну ситуацію в місті. Презентував мер і єдину в Україні підземну школу, яка була побудована лише за п’ять місяців. Вміщуватиме вона 900 учнів у дві зміни навчання, розповів мер іноземцям.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми побудували 21 класс. Ця школа побудована за всіма останніми нормативними документами. Дуже важливо було зробити рекуперацію обміну повітря, освітлення, вбиральні. Зараз тут, на жаль, ще не все облаштовано. Але тут будуть футбольні поля, баскетбольні поля, площадки. Те, що побачили іноземні посли і дипломати, кажуть, їх вразило. Це справжня школа, комфортні класи. Але – це бомбосховище!

ОЛЕ ЕГБЕРГ МІККЕЛЬСОН НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ КОРОЛІВСТВА ДАНІЇ В УКРАЇНІ
Треба розуміти, що ситуація, коли діти мають бути і навчатися під землею  – це не нормальна ситуація. Нормально, коли діти будуть назовні, на свіжому повітрі. Та вам це зараз необхідно. Тому що ваше місто під постійним обстрілом.

Тож дипломати  Швеції, Данії, Франції, Естонії категорично заявили, що зроблять все можливе, щоб допомогти Україні перемогти і не допустять перетворити Харківщині на “сіру зону”.

АННЕЛІ КОЛЬК НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ЕСТОНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ
Наша основна мета – це повна перемога України. Ми не дозволимо створення якихось “сірих зон”. Україна – це Європа. Україна зараз на шляху до Євросоюзу і вступу до НАТО. І всі, хто за демократичні цінності, всі, хто за свідомий глузд, вони не дозволять зробити ніяких сірих зон в Україні.

КАСПЕР АНДЕРСОН ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ДИПЛОМАТИЧНОЇ МІСІЇ ШВЕЦІЇ В УКРАЇНІ
Наші країни підтримують Україну. І ми не допускаємо навіть ніякої можливості, щоб така зона була створена.

ОЛЕ ЕГБЕРГ МІККЕЛЬСОН НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ КОРОЛІВСТВА ДАНІЇ В УКРАЇНІ
І те, що ми бачимо тут, у Харкові – і мешканці, і керіаництво міста, вони дуже стійкі і роблять все можливе. І буде зроблене все, що необхідно. Харків – це європейський мегаполіс, це велике місто, я це бачу, наприклад, навіть у порівнянні з моєю країною. Я впевнений, вони цього не зроблять, вони не перетворять Харків на “сіру зону” та не вимушать людей покинути це місто. І я хочу вас запевнити, що я повернуся до своєї столиці з повідомленням, що Харків незламне місто і нам потрібно допомогти йому.

Головна мета візиту делегатів – зосередити увагу навколо проблем Харкова, кажуть дипломати, та спрямувати якомога більше підтримки цьому місту.

ОСТАННІ НОВИНИ