Наслідки масованої атаки по Україні, живлення міст та зустріч G7 – головне за ніч, 16 листопада

16.11.2022 12:30   -

Внаслідок масштабної атаки російськими ракетами завдано шкоди близько 30 об’єктам – це приватні будинки і об’єкти критичної інфраструктури. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський. Завдана шкода ще оцінюється, зараз працюють фахівці на кожному з об’єктів, де відбулися влучення ракет.

У регіонах Україні поступово відновлюють подачу електроенергії, водопостачання, опалення та зв’язок. Так у Львові, куди вдарили 10 ракетами та пошкоджено три об’єкти інфраструктури, повідомляє влада регіону, вже відновлено електропостачання та запущений транспорт.

У Харківській області після 6 ракетних ударів по регіону, також є пошкодження об’єктів критичної інфраструктури. Внаслідок чого, пишуть у Харківській ОВА, без електропостачання залишились близько 900 тисяч споживачів регіону. Станом на ранок вже відновлено живлення для більш ніж 800 тисяч споживачів.

Всю ніч у різних регіонах України енергетики та рятувальники працювали над відновленням об’єктів критичної інфраструктури. За словами голови НЕК «Укренерго», цього разу масована атака саме на енергетичну інфраструктуру країни є найбільшою: випущено 90 ракет. Тож зараз у державі запроваджують аварійні відключення електроенергії.

Лідери країн “Групи семи” зберуться на екстрену зустріч у відповідь на ракетний удар по Польщі. До G7 входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія та США. Водночас Міністр оборони України анонсував проведення чергового засідання контактної групи з питань безпеки та оборони у форматі «Рамштайн».